Dion Waiters je bil z 20 točkami najboljši strelec Miamija. Foto: Reuters
Russell Westbrook
Russell Westbrook (levo) je proti Utahu znova odigral odlično tekmo. Foto: Reuters
San Antonio - Golden State
Derbi večera med San Antoniem in Golden Statom ni bil razburljiv. Foto: Reuters

Slovenski košarkar je v drugem polčasu igral le 41 sekund, potem ko ga je s komolcem nesrečno poškodoval Cory Joseph. Na klopi si je nato z ledom hladil oko, do konca tekme pa ni več stopil pod koša. Kljub temu naj bi odpotoval na nedeljsko tekmo v Indianapolis, kjer čaka Miami pomembno srečanje proti Pacersom. "Boleče je, ampak sem v redu. Nisem omotičen, lahko vidim. Mislim, da bo vse v redu," je povedal Ljubljančan.
Igralci s Floride so zmagali 21. na zadnjih 25 tekmah. 17. zapored so dosegli vsaj deset trojk, tokrat so jih zadeli enajst.
Najboljši strelec Miamija je bil Dion Waiters z 20 točkami, Tyler Johnson jih je dodal 16. Toronto še vedno igra brez poškodovanega zvezdnika Kyla Lowryja. Raptorsi so ob koncu tretje četrtine zaostajali že za 25 točk (80:55), se v zadnji četrtini z delnim izidom 12:0 približali na 92:81, kaj več pa niso mogli narediti.
Detroit je bil s 112:92 boljši od New Yorka. Beno Udrih za gostitelje znova ni igral, Saša Vujačić pa je pri gostih v štirih minutah v statistiko vnesel po en skok in podajo.

Spursi niso imeli težkega dela
Na derbiju večera je San Antonio s 107:85 odpravil Golden State, ki je doživel tretji zaporedni poraz. Patty Mills je že v prvem polčasu dosegel vseh svojih 21 točk. Dvoboj vodilnih ekip lige ni bil razburljiv, saj so Spursi že ob polčasu vodili za 20 točk. Pri gostih je poškodovan Kevin Durant, počivali pa so Stephen Curry, Klay Thompson, Draymond Green in Andre Iguodala. Gostitelji so bili med drugim brez LaMarcusa Aldridgea, ki ima manjše težave s srčno aritmijo.
Tekme 11. marca:
MIAMI - TORONTO 104:89
Waiters 20, T. Johnson 16, Dragić 15 (5/9 iz igre, 1/2 za tri) v 17 minutah, Whiteside 12 in 14 skokov; DeRozan 17, Powell 14.
OKLAHOMA CITY - UTAH 112:104
Westbrook 33, 14 podaj in 11 skokov, Oladipo 22, Kanter 16; Exum 22, Burks 21.

je dosegel 32. trojni dvojček v letošnji sezoni in je zdaj sam na drugem mestu na večni lestvici, saj je prehitel Wilta Chamberlaina (1967/68). Več jih ima le Oscar Robertson (41 jih je zbral v sezoni 1961/62).

LA CLIPPERS - PHILADELPHIA 112:100
Paul 30 (11/16 iz igre), Jordan 19 in 20 skokov, Griffin 15 in 10 skokov; Holmes 24, Šarić 16, Okafor 14.

DETROIT - NEW YORK 112:92
Harris 28, Drummond 24 in 15 skokov ... Udrih ni igral; Porzingis 18 ... Vujačić brez točk (0/1 iz igre), skok in podaja v 4 minutah.

CHARLOTTE - NEW ORLEANS 122:125 - po podaljšku
Williams 27; Davis 46 in 21 skokov.
ORLANDO - CLEVELAND 104:116
Vučević 20 in 16 skokov; James 24, 12 skokov in 13 podaj.

MILWAUKEE - MINNESOTA 102:95
Snell 19; Towns 35 in 14 skokov.
SAN ANTONIO - GOLDEN STATE 107:85
Mills 21 (vse v prvem polčasu), Bertans in Anderson po 13; Clark 36, Barnes 14, Curry, Thompson, Green in Iguodala niso igrali.

MEMPHIS - ATLANTA 90:107