Juan Carlos je igral odlično, toda tokrat ga je zasenčil Andres Nocioni. Foto: EPA
Vassilis Spanoulis
Veselje Vassilisa Spanoulisa, ki je odločil v Dvorani miru in prijateljstva. Foto: EPA

Kazalo je na izjemno zmago Barce, saj sta tekmo fantastično odprla Juan Carlos Navarro in Boštjan Nachbar, ki sta v dobrih desetih minutah zadela vsak po štiri trojke iz štirih poskusov, 'La Bomba' je zadel 500. v Evroligi, dosegla sta skupno 33 točk in gostitelji so imeli vse niti igre v svojih rokah, ko so povedli tudi za 20. Toda Baski, ki so že pred zadnjim krogom ostali brez možnosti za napredovanje, Barcelona pa je že zdavnaj zasedla prvo mesto v skupini, so z izvrstno tretjo četrtino preobrnili izid.

Nocioni je kar 32 od 37 točk dosegel v drugem polčasu. Argentinec je bil najzaslužnejši za niz 18:0 in pred zadnjo četrtino so gostje že vodili s 66:60. V zadnjih desetih minutah je razlika narasla tudi na 15. Poleg Nocionija, ki je iz igre metal 13/21, se je s 17 točkami izkazal Fernando San Emeterio. Pri Barci je Navarro zbral 25 točk (4/7 za tri, 11/11 PM), Nachbar pa 18 (3/4 za dve, 4/5 s tri). Erazem Lorbek ni igral.

Olympiacos, pri katerem v postavi znova ni bilo Mirze Begića, je dobil veliki derbi proti večnemu tekmecu Panathinaikosu in tako zasedel tretje mesto v skupini (68:65). Mož odločitve je bil Vassilis Spanoulis, ki je zadel trojko za zmago nad svojim nekdanjim klubom.

86:97 (28:22, 22:13, 10:31, 26:31)
Navarro 25, Nachbar 18 (3/4 za dve, 4/5 za tri), 3 skoki v 26 minutah, Lorbek ni bil v postavi; Nocioni 37, San Emeterio 18.