Sergej Monja je zadel dve trojki, veteran Juan Carlos Navarro pa sploh ni zadel iz igre, vseh šest točk je dosegel iz prostih metov. Foto: EPA
Nando de Colo in Gustavo Ayon
Nando de Colo in soigralci so zmagali v Madridu. Foto: EPA

Himki je prekinil niz treh zaporednih porazov in je v dobrem položaju za preboj v četrtfinale. Barcelona ima že pet porazov in je na petem mestu. Obeta se izjemno napet boj v skupini F.

Najboljši strelec tekme je bil Aleksej Šved s 16 točkami, James Augustine in Paul Davis sta jih dodala po 13. Pri Kataloncih je dvomestno število točk presegel le Justin Doelmann (14).

Himki blestel v prvem polčasu
Gostitelji so hitro prevzeli pobudo in z delnim izidom 10:0 povedli s 16:7 v 7. minuti. Ob koncu uvodne četrtine je vstopil Dragić in hitro nanizal štiri točke. Himki je po desetih minutah vodil za deset točk (24:14). Barca nikakor ni našla pravega ritma, igra v napadu ni stekla. Moskovčani so po trojki Sergeja Monje v 16. minuti povedli že s 37:18. Ob odmoru je imel Himki veliko prednost (48:29).

Barca preprečila polom
Gostitelji so imeli sredi zadnje četrtine zmago že v rokah (56:33), nato se je Barcelona s serijo 8:0 približala na 15 točk zaostanka (56:41). Dragić je s trojko v 29. minuti povišal na 61:43.

Na začetku zadnje četrtine je šest točk nanizal Samardo Samuels in v 33. minuti je bila Barca le še 13 točk zadaj (65:52). V končnici so skušali povišati prednost, saj so 7. januarja v Barceloni izgubili za 17 točk (87:70), a so se morali zadovoljiti s prednostjo 14 točk ob zadnjem pisku sirene. V zelo izenačeni skupini A lahko odloča tudi medsebojni izkupiček.
Zmaga CSKA-ja v Madridu
V sredo je odigran derbi med Realom in CSKA-jem, ki so ga Moskovčani v gosteh dobili s 96:87. Luka Dončić priložnosti ni dočakal.

Jaka Blažič je dosegel 10 točk za Laboral Kutxo, ki pa je v Pireju z 68:82 klonila proti Olympiacosu.

TOP 16, skupina E, 9. krog:
CEDEVITA - DARUŠAFAKA
77:83 (19:24, 19:19, 23:16, 16:24)
Pullen 26, Bilan 13, Gordić 11; Slaughter 17, Markoišvili 16 (4/4 za tri), Redding 10.

ANADOLU EFES - LOKOMOTIV KUBAN
61:76 (16:17, 12:21, 16:15, 17:23)
Heurtel 17; Delaney 19, Randolph 17.

UNICAJA - PANATHINAIKOS
58:76 (7:26, 20:16, 19:22, 12:12)
Kuzminskas 15, Jackson 13; E. Williams 16, Raduljica 12.

FENERBAHČE - CRVENA ZVEZDA
72:65 (14:18, 11:16, 24:6, 23:25)
Datome 27, Bogdanović 16, Vesely 10; Zirbes 11, Kinsey in Simonović 10.

87:96 (18:18, 19:24, 25:22, 25:32)
Ayon 20 in 12 skokov, Rodriguez 15, Llull 14, Reyes 13, Dončić ni igral; Hines 16, Teodosić 15 (3/3 za tri), Fridzon 13 (3/4 za tri), De Colo 12.

HIMKI - BARCELONA
75:61 (24:14, 24:15, 13:14, 14:18)
Šved 16, Augustine in Davis po 13, Z. Dragić 7 (1/2 za dve, 1/1 za tri) in 3 skoki v 12 minutah; Doelmann 14, Samuels 9.

ŽALGIRIS - BROSE BASKETS
75:73 (25:19, 16:19, 18:17, 16:18)
Jankunas 17, Vougioukas 13; Zisis 25.

OLYMPIACOS - LABORAL KUTXA
82:68 (19:16, 25:14, 19:17, 19:21)
Printezis 17, Spanoulis 14; Bourousis 19, Bertans 11, Blažič 10 (3/6) v 13 minutah, James 10.