Klemen Prepelič je s soigralci poskrbel za lepo darilo za 54. rojstni dan novega trenerja Memija Bečirovića. Foto: MZT Skopje Aerodrom/Dragan Mitreski - Dadi
Aleš Pipan
Aleš Pipan se na klopi Olimpije ni proslavil, zdaj pa je novo obdobje na skopski klopi začel s porazom prav proti zmajem. Foto: MZT Skopje Aerodrom/Dragan Mitreski - Dadi

Olimpija je v Makedoniji dobila vse četrtine. Po vodstvu zmajev v prvi četrtini (14:20) so gostitelji v drugi prevzeli pobudo in z delnim izidom 11:0 povedli za pet, toda Bečirovićeva vrsta je odgovorila s serijo 19:3 in že na odmor odšla z vodstvom za 11. Ob koncu tretje četrtine, ko je žogo ukradel Luka Rupnik, napad pa zaključil Alen Omić, so gostje povedli celo za 20. V zadnji četrtini je razlika celo narasla na 25, a so košarkarji MZT-ja do konca srečanja zaostanek nekoliko znižali.

Olimpija je dobro igrala v obrambi, le Uroš Lučić pa je v domači vrsti dosegel dvomestno številko točk (15). Pri zmajih je bil najbolj razigran Klemen Prepelič, ki je dal 18 točk, Marko Marinović pa jih je dodal 15. Oba sta zadela po štiri trojke.

Vodstvo ljubljanskega kluba je Pipana zamenjalo po nizu neprepričljivih predstav in porazu v polfinalu pokala Spar proti Zlatorogu. Na njegovo mesto je prišel Bečirović, ki je Olimpijo že vodil leta 2007, tedaj pa je v Ljubljani deloval le pol sezone. Memi si je z zmago voščil za 54. rojstni dan, ki ga je praznoval prav v nedeljo. Pipan je nemudoma po koncu sodelovanja z Olimpijo dobil nov klub. Znova je prevzel MZT in se že na prvi tekmi pomeril z nekdanjimi varovanci.

Krka je v soboto doma premagala Zadar (83:80). Junak je bil Malcolm Armstead, ki je dal 23 točk, v zadnji minuti pa je zadel dve trojki.