Sergio Rodriguez je resda zadel pet od sedmih trojk, toda v finišu je zgrešil prosti met in s tem Laboralu odprl vrata do zmage. Foto: EPA

Ko se je začel Realov šov (šestih v nizu) trojk, se je zdelo, da evropskih prvakov nihče ne more ustaviti. Najprej je sredi zadnje četrtine pri zaostanku s 75:69 Sergio Llull zadel zaporedni trojki (drugo s težkega položaja od table) za 75:75, nato je na isti način šest točk vpisal še Sergio Rodriguez, z 18 točkami prvi strelec Reala. Štiri sekunde pred koncem je Rodriguez zadel le enega od dveh prostih metov za vodstvo 86:88 in s tem gostiteljem ponudil priložnost za zmago. Latvijec Davis Bertans, nekdanji igralec Uniona Olimpije, je z levega krila iz obrata poskusil za tri in spektakularno zadel.

Prvi strelec razburljivega obračuna je bil Mike James s 27 točkami (trojke 6/6), Ioannis Bourousis jih je dodal 25. Jaka Blažič je pristavil štiri točke, v zadnji minuti pa zaradi petih osebnih napak ni igral. Laboral si je z zmago zagotovil prednost domačega igrišča v končnici, Real pa bo moral v zadnjem krogu opraviti z neposrednim konkurentom za četrtfinale Himkijem, kar pa ni nujno, da bo dovolj za napredovanje.