Kobe Bryant je proti Houstonu dosegel 18. trojni dvojček v karieri. Foto: Reuters

Enostavno smo dobro pokrili nasprotnika, metali smo relativno dobro in izbirali prave odločitve. Nasprotna obramba na vsaki tekmi dela napake, na meni je, da se pravilno odločim in jih izkoristim.

Kobe Bryant
Antonio Banderas in Pau Gasol
Pau Gasol v pogovoru s filmskim igralcem Antoniom Banderasom. Gasol je postal prvi Španec, ki mu je uspelo preseči magično mejo 15 tisoč točk. Foto: Reuters
Jason Kidd
Jason Kidd je bil zaradi kombinacije obliža in naglavnega traku tarča posmeha. Iz izgleda se je ponorčeval tudi sam. Foto: Reuters
Kevin Durant
Medtem ko se je Bryant veselil svojega 18. trojnega dvojčka v karieri, se je Kevin Durant veselil (šele) svojega prvega. K zmagi Oklahome City Thunderja nad Golden State Warriorsi (119:109) je prispeval 25 točk, 13 skokov in 10 podaj. Foto: Reuters
Kevin Garnett
Boston je gladko izgubil v Detroitu (103:83). Glavni nosilci igre niso imeli svojega dne, najboljši strelec je bil s 16 točkami rezervist Jared Sullinger. Kevin Garnett je ob 15 točkah zbral zgolj 4 skoke. Foto: Reuters

Lakersi vztrajno čakajo na trenutek, ko jih bo s klopi bodril novopečeni trener Mike D'Antoni, ki je postal glavni trener 16-kratnih prvakov lige prejšnji teden, a je zaradi okrevanja po operaciji kolena še vedno odsoten.

Toda njegova odsotnost se na igri njegovih varovancev ne pozna pretirano. Po odhodu Mika Browna Lakersi igrajo precej bolje (4 zmage na zadnjih 5 tekmah). Proti Houstonu je poleg Bryanta blestel še Dwight Howard, ki je bogati beri točk (28) dodal še 13 skokov.

Nov mejnik Gasola (in Španije)
Gostitelji so tekmo začeli bliskovito, že v prvi četrtini so nasprotniku nasuli kar 40 točk in v drugo četrtino krenili z 11 točkami prednosti. Vso tekmo so brez večjih težav krotili nasprotnika, najvišjo prednost so zabeležili v zadnji četrtini (+19). Pri Houstonu sta bila sicer razigrana Chandler Parsons (24 točk) in James Harden (20), a to ekipi iz Teksasa ni kaj prida pomagalo. Razočaral je predvsem Jeremy Lin, ki je resda podelil 10 podaj, a zbral zgolj 5 točk (met iz igre 2/9). Poleg Bryanta bo tekma v zelo lepem spominu ostala tudi Pauu Gasolu, ki je postal 10. tujec in prvi Španec, ki mu je uspelo preseči magično mejo 15 tisoč točk.

New York doma še neporažen
Še naprej zmage pridno nabirajo New York Knicksi, ki uspešno držijo vrh Atlantske divizije. 'Kratkohlačniki' so tokrat ugnali Indiano (88:76). Ključno prednost so si nabrali v drugi četrtini, ki so jo dobili z 20:12. Obe ekipi sta sicer igrali slabše od pričakovanj (nobeni ni uspelo preseči 40-odstotno uspešnost meta iz igre), pot do zmage je tlakovala obramba. "To je bil eden tistih večerov, ko smo se morali v celoti zanesti na obrambo. V napadu nam ni steklo, zgrešili smo veliko metov, ki jih ponavadi zadenemo. Toda v obrambi smo bili precej boljši, kar je zelo dober znak na začetku sezone," je dejal prvi strelec tekme Carmelo Anthony, ki je zbral 26 točk in 9 skokov.

Že po treh minutah na parketu je Jason Kidd staknil poškodbo glave, ko je ob metu za tri točke trčil z Lancom Stephensonom. Za nekaj trenutkov je zapustil igro, vrnil pa se je z obližem in naglavnim trakom, ki je bil tako grd, da se je iz njega pošalil celo sam. Kot zanimivost: ta trak ima že odprt račun na Twitterju.