LeBron James je v zaključku tekme vzel odgovornost v svoje roke. Foto: Reuters
Lauri Marrkanen je za 25 točk iz igre metal 11/17. Foto: Reuters
6/9 je DeMar DeRozan metal izza črte, skupen met pa je imel 13/21. Foto: Reuters
Michael Beasley je s klopi dosegel 32 točk za zmago New Yorka nad Bostonom (102:93). Foto: Reuters
Rodney Hood je bil z 29 točkami prvi strelec Utaha ob zmagi nad San Antoniem (100:89). Foto: Reuters

Potem ko so skromni Bullsi zelo slabo začeli sezono, so v decembru ujeli pravi ritem – pred tem so izgubili deset tekem v nizu – in v dobrih dveh tednih nanizali kar sedem zmag zapored. Vse do prihoda v Quicken Loans Areno, kjer so podprvaki Lige NBA končali zmagoviti niz in še tretjič v tej sezoni košarkarje iz vetrovnega mesta spravili na kolena. Cleveland, ki ga je ob bolezni glavnega trenerja Tyronna Lua vodil njegov pomočnik Larry Drew, je že 12. zapored zmagal na domačem parketu. Od 11. novembra so Cavsi ob 19 zmagah klonili le dvakrat. 27 točk je k zmagi pristavil Kevin Love, pri gostih pa je bil najboljši strelec finski mladenič Lauri Markkanen, ki je vpisal 25 točk.

Chicago je z dobrim začetkom zadnje četrtine nadomestil deset točk zaostanka. Dobrih sedem minut pred koncem, ko je zabil Justin Holiday, so gostje povedli z 92:91, a je takoj odgovoril James s trojko. Dobro minuto pred koncem, ko je Nikola Mirotić zadel dva prosta meta za 111:107, pa je bil na drugi strani znova uspešen James. Biki so se približali na -1, nato pa je, ko je bilo do konca še 11 sekund, James dosegel dva prosta meta. Dwyane Wade, ki je še lani igral za domači Chicago, je zatem blokiral met Krisa Dunna, Denzel Valentine pa je zgrešil ob sireni.

Prvič, potem ko je poleti v menjavi za Kyrieja Irvinga iz Bostona v Cleveland prišel Isaiah Thomas, je organizator igre sedel na kopi Cavaliersov. "Pomeni vse. Počutil sem se kot novinec, kot da čakam svojo prvo tekmo," je povedal Thomas, ki se je poškodoval maja v končnici. V kratkem naj bi tudi prvič zaigral, sicer še ne na božični dan proti Golden Statu, a naj bi se soigralcem na parketu pridružil v kratkem.

Rekorden večer DeRozana
Toronto je slavil petič zapored. S 114:09 je v gosteh ugnal Philadelphio. Blestel je DeMar DeRozan, ki je nasul kar 45 točk in s tem postavil osebni rekord. Prav tako je postavil rekord kariere po številu zadetih trojk. V karieri sicer izza črte meče 28-odstotno, tokrat pa je iz devetih poskusov šestkrat zadel za tri. "Mislil sem, da je mladi Ray Allen. To potrebujemo od njega," je o začetnem metu izza črte DeRozana 4/4 dejal trener Raptorsov Dwane Casey, ki je kot pomočnik deloval v Seattlu, ko je za Sonicse igral Ray Allen, eden najboljših ostrostrelcev vseh časov.