Kobe Bryant in Chris Paul sta bila tudi tokrat glavna igralca svojih ekip, uspešnejši je bil Paul. Bryant je ravno na dan tekme odprl uradni račun na Twitterju in si v nekaj urah nabral več zasledovalcev kot nekatera NBA-moštva skupaj. Foto: Reuters
Blake Griffin in Steve Nash
Blake Griffin je znova letel. Foto: Reuters
Carlos Boozer
Za Carlosa Boozerja in soigralce v Miamiju ni bilo izgubljene žoge. Foto: Reuters

27-letni organizator igre Clippersov je dosegel kar 30 točk in 13 podaj, od tega tudi zadnjih osem točk Clippersov na tekmi. Jezerniki, ki so doživeli že 17. poraz v sezoni na 32 tekmah, so se v zadnji četrtini po zaslugi tudi tokrat sijajno razpoloženega Kobeja Bryanta (38 točk) približali le na 99:97, a pred Clipperse niso mogli. Slednji so po kar 17. zaporednih zmagah z začetkom novega leta doživeli dva poraza v gosteh zapored, v Pacifiški diviziji vodijo z razmerjem zmag in porazov 26-8.

Velika zmaga Chicaga v Miamiju
Chicago je tudi brez Derricka Rosa slavil na gostovanju pri prvakih iz Miamija s 96:89, ki so doživeli šele tretji domači poraz. Ključna je bila premoč v skoku, ki so ga Biki dobili z 48:28, pod nasprotnim obročem pa kar z 19:4. Zadnji od teh je tudi zapečatil gostujočo zmago, potem ko je Jimmy Butler 46 sekund pred koncem dobil žogo in jo podal do prvega gostujočega strelca tekme Carlosa Boozerja (27 točk) za 86:93.

James s šestimi skoki najboljši domači skakalec
"Oboji razumemo, kaj je odločilo tekmo. Podajali so si žogo in igrali odbojko," je bil kritičen domači trener Erik Spoelstra. Vročica je zadnja pri skoku v ligi. LeBron James (30 točk) je še 31. zaporedoma dosegel vsaj 20 točk in z le šestimi skoki bil vodilni pri gostiteljih. Na drugi strani je imel Boozer 12 skokov, prav tako Joakim Noah: "Vedno je dobro premagati Heate. Nismo igrali najboljše košarke za zdaj v sezoni, in to je verjetno največja zmaga sezone proti branilcem naslova."

Dragić: Pri rezervistih žoga ni dobro krožila
Slovenska košarkarja Beno Udrih (Milwaukee, doma proti Houstonu) in Goran Dragić (Phoenix, doma proti Utahu) sta izgubila. "Ne vem, kaj se je zgodilo. Pri rezervistih ni žoga dobro krožila, tako da so bili prisiljeni k težkim metom. Če igraš tako, nimaš dobrih položajev za met, si pokrit in imaš nizek odstotek meta," je dejal Dragić, ki je dosegel 17 točk v 36 minutah.

"Mislim, da je bila prva četrtina najboljša, ki smo jo odigrali v celi sezoni. Toda zadnje tri so bile slabe," je povedal trener Alvin Gentry. Phoenix je v drugi četrtini dosegel le devet točk, kar je le dve točki več od neslavnega klubskega rekorda.

Tekme 4. januarja:
TORONTO - SACRAMENTO 96:105
Lowry 24; Cousins 31+20, Salmons 20.

WASHINGTON - BROOKLYN 113:115 - po podaljšku
Beal 24; Lopez 27+13, Williams 24+10 podaj.

CHARLOTTE - CLEVELAND 104:106
Gordon 27; Irving 33, Thompson 19.

DETROIT - ATLANTA 85:84
Daye 2, Monroe 18; Smith 20.

MIAMI - CHICAGO 89:96
James 30; Boozer 27 in 12 skokov, Robinson in Noah (12 skokov) po 13.

BOSTON - INDIANA 94:75
Rondo in Garnett po 18; T. Hansbrough 19.

MEMPHIS - PORTLAND 84:86
Speights 22 in 13 skokov; Matthews 21, Hickson 19 in 11 skokov.

OKLAHOMA CITY - PHILADELPHIA 109:85
Westbrook 27, Durant 26; N. Young 21.

MILWAUKEE - HOUSTON 101:115
Jennings 16, Udrih 11 (4/5 iz igre), po 4 skoke in podaje v 25 minutah; Harden 29, Delfino 22.

PHOENIX - UTAH 80:87
Gortat 18 in 11 skokov, Dragić 17 (8/16 iz igre), 3 skoki in 6 podaj v 36 min; Jefferson 21, Millsap 19 in 10 skokov.

LA CLIPPERS - LA LAKERS 107:102