208 cm visoki Maik Zirbes je bil poleg Millerja najzaslužnejši za velik preobrat v zadnji četrtini. Foto: EPA

Na odločilni tekmi za četrto mesto v skupini A so Beograjčani zadnjo četrtino dobili kar z 29:11, Bavarci pa so zapravili prednost enajstih točk. Blestela sta Quincy Miller z 21 točkami (3/6 za tri) in nemški center Maik Zirbes, ki je 17 točkam dodal še devet skokov. Pri Bayernu je izstopal Duško Savanović (19 točk), ki pa v ključnih trenutkih ni bil natančen.
Izjemen začetek gostiteljev
Rdeče-beli so začeli sijajno, na krilih navijačev so dobesedno leteli po parketu in z delnim izidom 11:0 že po štirih minutah povedli s 16:5. Miller je v prvi četrtini zadel dve trojki, pod košem pa je prevladoval Zirbes, ki je nanizal devet točk za vodstvo Crvene zvezde z 31:20.

Bavarci prevzeli pobudo v drugi četrtini
V drugi četrtini so se Bavarci prebudili, Duško Savanović je do odmora dosegel kar 15 točk in prednost Beograjčanov se je do polčasa stopila (44:40).

V 24. minuti je Alex Renfoe poskrbel za prvo vodstvo Bayerna (46:48). Ob koncu tretje četrtine je K. C. Rivers z dvema zaporednima trojkama poskrbel za najvišjo prednost Bayerna na srečanju (54:65).
Velik preobrat v zadnji četrtini
Sedem minut pred koncem je Stefan Jović v ključnem trenutku zadel izza črte in dvignil navijače na noge. V naslednjem napadu je Marko Gudurić iz težkega položaja zadel trojko in dodal še prosti met zaradi prekrška Paula Zipserja (65:67). Beograjčani so strnili obrambo in začeli zadevati z vseh položajev. Minuto in pol je Zirbes zadel dva prosta meta za vodstvo z 78:74, gostje so preveč poskušali z meti za tri točki, ki pa niso bili natančni. Miller je 49 sekund pred koncem zadel izjemno trojko z leve strani za 81:74 in slavje v Pionirju se je začelo.

10. krog, skupina A:
CRVENA ZVEZDA - BAYERN
85:76 (31:20, 13:20, 12:25, 29:11)
Miller 21 (3/6 za tri) in 10 skokov, Zirbes 17 in 9 skokov, Gudurić 16 (3/5 za tri), Jović 9, Simonović 8, Lazić 6, Thompson in Štimac po 4; Savanović 19, D. Thompson 17, Rivers 10, Renfroe 9, Đedović 8, Gavel in Taylor po 4, Bryant 3, Zipser 2.

Odigrano v četrtek:
HIMKI - FENERBAHČE
68:70 (26:24, 13:15, 10:11, 19:20)
Rice 19, Šved 16, Dragić 13 (5/5 za dve, 1/2 za tri); Vesely 19, Dixon 16.

REAL MADRID - STRASBOURG
97:65 (29:15, 23:22, 23:13, 22:15)
Taylor 16 ... Dončić 3 (1/2 iz igre), 4 skoki, 7 podaj v 13 minutah; Beaubois 17.

92:70 (23:16, 22:13, 22:28, 25:13)
Causeur 20, Bourousis 17 ... Blažič 4 (2/7 iz igre), 5 skokov in 3 podaje v 15 minutah; Arapović 12.

86:54 (20:14, 29:19, 18:14, 19:7)
Zisis 16, Theis in Strelnieks 12 ... Nikolić 3 (1/3 iz igre) v 14 minutah; Haynes 14.