Miloš Teodosić je bil z 22 točkami prvi strelec Cskaja. Foto: EPA

Nato pa je odgovornost pri domačih prevzel Srb Miloš Teodosić, ki je zadel trojko za 91:90. Nando De Colo je po zapravljenem napadu gostov povišal na 94:90. Baskom nato do konca ni več uspelo zadeti, na drugi strani pa so domači s prostimi meti tekmo mirno pripeljali do konca.

Teodosić je bil z 22 točkami prvi strelec Moskovčanov, branilcev naslova. Pri Baskonii je bil s 17 najučinkovitejši Shane Larkin, ki je vse točke dosegel v zadnjih 11 minutah. Jaka Blažič se pri baskovskem klubu v štirih minutah ni vpisal med strelce.

Preobrat Fenerbahčeja v drugem polčasu
V drugi tekmi večera je Fenerbahče nekoliko presenetljivo premagal Panathinaikos v gosteh z 71:58. Domači so ob polčasu vodili s 42:28 in kazalo je na njihovo zanesljivo zmago. A nato se jim je ustavilo. Fenerbahče je s trojko Nikole Kalinića v 31. minuti povedel s 53:50, nato pa prednosti ni več izpustil iz rok. Ob Kaliniću (16) je bil najučinkovitejši strelec Fenerja Bogdan Bogdanović s 23 točkami.

KOŠARKA

EVROLIGA (M)

ČETRTFINALE, prve tekme

CSKA MOSKVA - BASKONIA
98:90 (26:19, 18:21, 28:22, 26:28)
Teodosić 22, De Colo 17, Higgins 12; Larkin 17, Beaubois 13 ... Blažič brez točke (0/0) v 4 minutah.