Miami je na zadnjih treh tekmah dosegel 41 točk več kot Indiana, ko je bil na parketu Ryo Hibbert. Foto: Reuters
Nemoč - Indiana je zaostajala tudi za 23 točk. Foto: Reuters

vzeli mero Indiani (102:90), tako da jih od velikega finala loči le še ena zmaga.

Velika trojka je dosegla več kot dve tretjini točk Vročice. Z drugega planeta je bil spet LeBron James, ki je ob metu 13/21 dosegel 32 točk ter prispeval še 10 skokov in 5 podaj. S tem je 74-ič v končnici vknjižil vsaj 25 točk, 5 skokov in 5 podaj, s čimer je presegel vodilnega Michaela Jordana.

Chris Bosh je s 25 točkami (17 v prvem polčasu) skoraj izenačil svoj dosežek iz prvih treh tekem skupaj, 15 točk pa je dodal Dwyane Wade.

Branilci naslova niso niti enkrat zaostajali. Prvo četrtino so dobili za devet, srečanje pa odločili v tretji, ki so jo dobili z 31:20. Miami je vodil tudi za 23 točk. "Poskušamo biti boljši iz dneva v dan. Ko prideš na parket in pokažeš igro, ki si jo zmožen igrati, si lahko zadovoljen z rezultatom. To smo zgradili v zadnjih letih," je povedal James. Samo še LA Lakersi in Boston Celticsi so bili v finalu v štirih zaporednih sezonah.

"Nadigrali so nas. Nisem bil razočaran z našim pristopom, razočaran sem nad izidom," je nemočno govoril trener Pacersov Frank Vogel. Paul George je dosegel 23 točk, David West 20 točk in 12 skokov, spet pa je odpovedal center Roy Hibbert, ki je lani delal Heatom ogromne težave. Tokrat je v 22 minutah spet ostal brez točke.

Miami lahko delo opravi že v sredo, ko se serija seli v Indiano.