Če štejemo še lansko sezono, je Golden Statu uspel niz 28 zmag, kar je drugi najdaljši niz v zgodovini Lige NBA. Uspešnejši so bili le Lakersi v sezoni 1971/72, ko je njihov "pohod" prav tako ustavil Milwaukee. Foto: Reuters
Carmelo Anthony
Carmelo Anthony je ob metu iz igre 13/21 dosegel 37 točk. Foto: Reuters

Milwaukee je vodil tudi za 15 točk, gostje pa so se večkrat zelo približali, a za preobrat niso imeli moči. Stephen Curry je sicer upravičil sloves najboljšega košarkarja sezone, saj je ob metu iz igre 10/21 dosegel 28 točk, sedem skokov in pet podaj, vendar je tokrat manjkala natančnost pri metu za tri točke. Curry je zadel dve trojki od osmih, vsa ekipa pa le šest od 26 poskusov izza črte. Povprečno Golden State doseže po 13 trojk na srečanje.

Trojni dvojček Grka Antetokounmpa
Golden State, utrujen po petkovem igranju dveh podaljškov v Bostonu, prvič v tej sezoni ni presegel stotih točk. Milwaukee je to znal izkoristiti, Greg Monroe je blestel z 28 točkami, Giannis Antetokounmpo pa s trojnim dvojčkom: 11 točk, 12 skokov in 10 podaj.

Anthonyjev rekord sezone
New York je prekinil niz štirih porazov in v Portlandu zmagal s 110:112, čeprav je v zadnji četrtini zaostajal za deset točk. Carmelo Anthony je s 37 točkami (20 v prvem polčasu) postavil svoj rekord sezone. V zadnjih 30 sekundah je zadel šest prostih metov. Nekdanja člana Portlanda Robin Lopez (14) in Arron Afflalo (15), ki sta se v mesto vrnila prvič, odkar sta poleti zapustila klub, sta bila med šestimi Knicksi, ki so dosegli vsaj deset točk. Saša Vujačič je v šestih minutah dosegel dve točki.

Obramba zaščitni znak Spursov
San Antonio je s 103:78 razbil Atlanto v gosteh. V prvem polčasu je Atlanta dosegla samo 25 točk (13 + 12), kar je to sezono najslabši točkovni izkupiček v ligi v polčasu. Trener San Antonia Gregg Popovich ni želel poveličevati odlične obrambe svojih varovancev. "Imeli smo dober večer, oni pa slabega. To je to," je izjavil. A da prekaljeni trener stavi predvsem na obrambo, dobro vedo tudi igralci. "Mislim, da ne moreš biti v njegovi ekipi, če ne igraš dobro obrambe," je povedal Tony Parker, ki je uspešno ustavil branilca Jeffa Teaguea. Z razmerjem 20/5 je San Antonio druga najuspešnejša ekipa sezone.

Tekme 12. decembra:
MILWAUKEE
- GOLDEN STATE 108:95
Monroe 28, Parker 19, Mayo 18; Curry 28 točk, 7 skokov in 5 podaj, Green 24.

PORTLAND - NEW YORK 110:112
Lillard 29, McCollum 22; Anthony 37 (13/21), Afflalo 15 ... Vujačić 2 (1/1) točki in 2 podaji v šestih minutah.

BROOKLYN - LA CLIPPERS 100:105