Goran Dragić je v ključnih minutah potegnil prave poteze. Foto: EPA
Kobe Bryant
LA Lakersi se počasi vračajo v boj za uvrstitev v končnico. Foto: Reuters

Dragić je v prvih treh četrtinah ob metu iz igre 1/6 dosegel le dve točki. V zadnji četrtini pa je eksplodiral, saj je iz igre metal 5/6 (med drugim je zadel tri trojke) in na koncu dosegel 17 točk. Še tri več je dal Marcin Gortat.

V videoposnetku spodaj si oglejte šov Gorana Dragića, ki se začne od 1:22 naprej.

"Ves čas sem želel le ostati v igri. Potem pa mi je uspelo ukrasti nekaj žog in to mi je dalo krila. Moja samozavest je narasla," je razlagal Dragić, ki ima sicer še vedno nekaj težav z virozo.

Udrih zadel pomembno trojko, toda ...
Beno Udrih
je z Milwaukeejem gostoval pri Denverju in izgubil s 112:104, čeprav so Bucksi po trojki Udriha v zadnji četrtini vodili že za deset točk. A domači se niso vdali in so z odlično igro v obrambi postopoma zmanjševali prednost gostov, na koncu pa prišli do zmage, čeprav je rezervni center Milwaukeeja Samuel Dalembert odigral najboljšo tekmo kariere in dosegel 35 točk (odlični met: 17/21) ter 12 skokov.

"Seveda, da smo bili šokirani. Ne zgodi se vsak dan, da bi v igro prišel košarkar s klopi in dosegel 35 točk in 12 skokov. To je noro, kako je igral v prvem polčasu. Toda k sreči smo uspešno prevedrili vihar. Vendar se tudi v drugem polčasu ni ravno ustavil," je razlagal Ty Lawson, ki je za zmagovalce dosegel 22 točk.

Rakete zadele kar 23 trojk
Houston je kar s 140:109 odpravil Golden State. Rakete so zadele kar 23 trojk, s čimer so izenačile rekord v ligi. To je še uspelo Orlandu pred štirimi leti.
Liga NBA, tekme 5. februarja:
MEMPHIS - PHOENIX 90:96
Bayless 29, Randolph 21 in 13 skokov; Gortat 20, Dragić 17 (met: 6/12), 3 skoki in 4 podaje v 24 minutah.
DENVER - MILWAUKEE 112:104
Gallinari in Lawson po 22, Brewer 20; Dalembert 35 (met: 17/21) in 12 skokov, Udrih 7 (met: 3/4), skok in 2 podaji.
INDIANA - ATLANTA 114:103
George 29, Hill in West po 15; Teague 24, Horford 15.
BROOKLYN - LA LAKERS 83:92
Lopez 30 in 11 skokov, Williams 15; Bryant 21, Nash 17, Gasol 15.
HOUSTON - GOLDEN STATE 140:109
Lin 28 (trojke: 5/8), Harden 18 (trojke: 4/5), Parsons 16 (trojke: 4/8); Jack 20, Lee 18.