James Harden je za dve metal 9/14, za tri pa 6/14. V 41 minutah je prispeval še štiri skoke, osem podaj in tri ukradene žoge, a jih je tudi izgubil osem. Foto: Reuters
Austin Rivers je 36 točkam (11/25 iz igre) dodal še sedem podaj. Foto: Reuters
Josh Richardson je bil s 24 točkami drugi strelec Miamija. Foto: Reuters
Detroit je doma premagal New York (104:101). Na fotografiji dvoboj Andreja Drummonda, ki je vpisal 18 točk in 15 skokov, in Kristapsa Porzingisa, ki je bil z 29 točkami prvi strelec tekme. Foto: Reuters
Golden State Warriorsi so v Oaklandu na kolena spravili Los Angeles Lakerse (113:106). Pri prvakih je bil s 33 točkami najbolj razigran Kevin Durant. Foto: Reuters

Vrsta Doca Riversa je slavila s 128:118. Najboljši gostujoči strelec je bil njegov sin Austin Rivers, ki je prispeval 36 točk. Potem ko jih je v prvem delu dal le šest, so mu med odmorom soigralci dejali, "naj bo agresivnejši". Upošteval je navodila in Clipperse popeljal do zmage. Dodal jih je še 30 za osebni rekord kariere. "Če smo želeli zmagati, sem moral igrati agresivneje v napadu. Bil sem popolnoma osredotočen na to," je povedal Rivers. S klopi je 32 točk dodal nekdanji košarkar Raket Lou Williams.

Ko je Harden proti Lakersom dosegel 51 točk, so Rocketsi izgubili prvič po 14 zaporednih zmagah. Zdaj so šele drugič v tej sezoni klonili dvakrat v nizu. "Igrali so dobro in zadeli nekaj težkih pomembnih metov. Nismo igrali, kot bi morali," je po porazu dejal domači trener Mike D'Antoni, ki ni mogel računati na Chrisa Paula, nekdanjega člana Clippersov. Pogrešal je tudi Clinta Capelo, na drugi strani pa sta bila najbolj vidni odsotnosti Blaka Griffina in Patricka Beverleyja, ki je bil poleti del posla za Paula.

Rivers je nekaj manj kot tri minute pred koncem zadel izza črte za vodstvo 117:111. Na drugi strani je z dvema prostima metoma odgovoril Ryan Anderson, a je zatem za novih +8 položil C. J. Williams. Lou Williams je s četrto trojko v zadnji četrtini povedel s 122:113, zatem pa je Harden izgubil žogo. Ko je Rivers po minuti odmora, ki jo je zahteval D'Antoni, znova zadel izza črte, je bil dvoboj odločen. Nato je bil Harden še izključen, ko je prejel tehnično napako.

Postal je prvi košarkar v zgodovini franšize, ki je na zaporednih tekmah vknjižil več kot 50 točk. Hkrati je prvi igralec v Ligi NBA, ki je na dveh tekmah v nizu vpisal vsaj 50 točk, po Kobeju Bryantu, ki mu je to marca 2007 uspelo kar štirikrat zapored. "Nič ne šteje, izgubili smo," je bil Harden kratek o tekmi, veliko pa je imel po srečanju povedati glede sodniških napak. Houston je prvo mesto v ligi zdaj prepustil Golden Statu.

Miami brez Dragića do zmage
Miami ima še naprej ogromno težav s poškodbami. Manjka tudi Goran Dragić, a Heati so vseeno na domačem parketu ugnali Dallas s 113:101. Vodili so vse srečanje, prvo ime ob zmagi pa je bil Wayne Ellingtoni. Z 28 točkami je izenačil osebni rekord, hkrati pa z osmimi trojkami poskrbel za najboljši dosežek v svoji karieri. Oba polčasa so gostitelji izvrstno začeli, saj so obakrat naredili serijo 12:0.