Sergio Llull je bil najboljši strelec z 22 točkami. Foto: EPA
Pablo Laso
Trener Reala Pablo Laso je bil lahko zadovoljen z igro v drugem polčasu. Foto: EPA
Zmaga madridskega Reala za uvod Evrolige

V prvem polčasu je bila tekma zelo izenačena, ob odmoru so imeli Madridčani dve točki naskoka (42:40). Štiri minute pred koncem tretje četrtine je Vangelis Mantzaris zadel trojko (49:51), nato pa je Real odgovoril z delnim izidom 9:0. Razigral se je Rudy Fernandez, tri proste mete pa je zadel Dončić. Po 30 minutah je imel Real devet točk (62:53).

V zadnji četrtini je najbolj obetavni slovenski košarkar zadel še dva prosta meta, minuto in 13 sekund pred koncem pa je bil natančen še izza črte (78:65). Grki so v zadnjih sedmih minutah dosegli le dve točki. Blestel je Sergio Llull, ki je prispeval 22 točk, zadel je štiri trojke iz petih poskusov.
Tri tekme uvodnega kroga bodo na sporedu v četrtek, štiri pa v petek.

1. krog:
REAL MADRID - OLYMPIACOS
83:65 (24:17, 18:23, 20:13, 21:12)
Llull 22 (4/5 za tri), Dončić 11 (0/1 za dve, 2/5 za tri, prosti meti 5/5), 5 skokov in 3 podaje v 17 minutah, Carroll 10, Ayon 6; Lojeski 14, Spanoulis 12, Printezis 11.