Jaka Lakovič je odlično vodil slovensko barko, čeprav je imel težave z osebnimi napakami. Foto: Reuters
Boštjan Nachbar in Lazaros Papadopoulos
Boštjan Nachbar je zaenkrat s 30 točkami prvi strelec Slovenije v Beogradu. Foto: EPA

V razburljivi in kakovostni tekmi je Slovenija največ vodila za 19 točk. Na začetku zadnje četrtine so se Grki približali na 56:49. Šest zaporednih točk (Nachbar 4, Lorbek 2) je Sloveniji spet prineslo več kot 10 točk prednosti, ki jo je kljub nezbranosti (štirje zaporedni zgrešeni prosti meti) brez večjih težav uspela zadržati do konca.

Obramba, skok, borbenost in domiselne akcije v napadu so krasile preporojene Slovence, ki jih niti pristranski sodniki niso uničili. Pri vodstvu z 28:19 je klop dobila tehnično napako, kar nekaj dvomljivih odločitev pa je bilo tudi v odločilni četrtini.

Blesteli so zunanji igralci, predvsem Sani Bečirovič. Potem ko je po tekmi z BiH-om ostal velik dolžnik, je do polčasa dosegel 11 točk, na koncu pa bil z 18 točkami (za dve: 2/3, za tri: 4/6, prosti meti 2/2) prvi strelec tekme. Vse štiri slovenske trojke so bile njegovo delo! Ker je Jaka Lakovič hitro dobil dve osebni napaki, se je uspešno preizkusil tudi v vlogi organizatorja igre.

Grki so vodili le v prvi četrtini, ko je bilo 14:11, vendar je Slovenija takoj odgovorila z delnim izidom 11:0.

Zadnjo tekmo v predtekmovanju bodo naši košarkarji odigrali v nedeljo ob 17.30 proti Franciji. Za 1. mesto v skupini C zadostuje tudi poraz z do devetimi točkami razlike, če bo seveda Grčija premagala BiH.