Legenda jugoslovanske košarke Zoran Slavnić 'Moka' je neslavno končal prvenstvo stare celine že po prvem delu. Foto: EPA
Šarunas Jasikevičius
Šarunas Jasikevičius je popeljal svoje rojake do pomembne in prestižne zmage nad Nemci. Foto: EPA
Razočarani Dirk Nowitzki
Dirk Nowitzki vsega ni mogel postoriti sam. Foto: Reuters
Zabijanje Yaniva Greena
Izraelci so si nastop na prvenstvu zagotovili šele prejšnji konec tedna v Menorci. Foto: Reuters

Varovanci Zorana Slavnića so v prvem delu vodili z 12 točkami, nato pa Izraelcem v 3. četrtini dovolili vrnitev v igro (15:25). Razigrani center Yaniv Green je postal junak večera s 26 točkami. Srbi se poklapani vračajo v domovino s tremi porazi, čeprav so napovedovali uvrstitev na OI. "Krivdo prevzemam nase. Jaz sem izbral igralce in samo jaz nosim odgovornost za polom," ni bežal pred odgovornostjo najverjetneje že nekdanji srbski selektor.

Zaradi preklinjanja denarno kaznovan
Center srbske reprezentance Darko Milićić je bil zaradi vulgarnega omalovaževanja sodnikov po tekmi med Srbijo in Grčijo (67:68 po podaljšku) kaznovan z 10.000 evri kazni, vendar brez prepovedi igranja na prvenstvu.

Hrvati v Madridu s štrimi točkami
Španija je v Sevilli doživela maščevanje za sporni uspeh v Beogradu nad Hrvaško. Španci so si pod vodstvom Pauja Gasola priborili pet točk prednosti pred zadnjo minuto, a se Hrvatje niso predali. Z uspešnima metoma za tri točke so južni sosedje ujeli svetovne prvake, ki so v zadnjih sekundah pri izidu 82:84 pozabili na Marka Tomasa. Ta je pokopal gostitelje z izjemno trojko za 85:84.

Litva neporažena v skupini C
Srečanje dveh neporaženih moštev v skupini C med Nemčijo in Litvo je pripadlo Baltom. Nasproti sta si stala izredna posameznika in vodji svojih moštev, Dirk Nowitzki in Šarunas Jasikevičius. Pričakovano je svetlolasi Nemec dosegel več točk (28:15), a je Šarunas prevesil tehtnico na litovsko stran z 10 podajami. Nowitzki je kljub poškodbi nadaljeval igro in znižal zaostanek v zadnji minuti na samo točko zaostanka (81:80), a so Litovci v zadnjih sekundah zbrano metali proste mete in zmagali s 84:80.

V skupini A je Rusija vseh 40 minut nadzorovala potek srečanja z Grčijo in presenetljivo zanesljivo prišla do tretje zmage na prvenstvu.