Real z Miroz Begićem želi po šestih letih znova osvojiti državno prvenstvo. Foto: EPA
Erazem Lorbek
Erazem Lorbek je bil odličen na drugi tekmi v Bilbau, a je bilo njegovih 20 točk premalo za zmago. Foto: EPA
Uroš Slokar bi se v primeru presenetljive zmage Gran Canarie nad Cajo Laboral v polfinalu pomeril z boljšim iz dvoboja med Barcelono in Bilbaom. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Sani Bečirovič
Sani Bečirović je končal sezono, v kateri je najprej blestel v Iranu in postal državni prvak, nato pa v Italiji dokazal, da je sposoben še vedno igrati na najvišji ravni. Foto: Reuters
Boštjan Nachbar
Na prvi tekmi polfinalne serije je bilo premalo za zmago Brosa 22 točk Boštjana Nachbarja in Bayern je slavil v Bambergu. Foto: EPA
Aleksandar Ćapin
Radnički je po dobri sezoni v Ligi ABA razočaral v srbskem prvenstvu in ostal brez polfinala ter vstopnice v Ligo ABA. Foto: Uroš Hočevar/Liga ABA

lfinale napredoval po dveh tekmah.

Kraljevi klub, ki je zanesljivo osvojil prvo mesto po rednem delu, je dvakrat brez težav ugnal Blusens Monbus. Slovenski center je obakrat dobro izkoristil svojo minutažo. Igral je 16 in 19 minut in vpisal devet ter osem točk.

Bilbao je bil na prvi tekmi v Blaugrani povsem nemočen in je izgubil s 26 točkami razlike. Erazem Lorbek je za Barcelono dal 12 točk, ujel pa je tudi pet odbitih žog. Že na povratni tekmi v Baskiji pa so gostitelji pokazali boljšo igro in uspelo jim je presenetiti Barco, ki brani naslov. Lorbek je bil odličen na drugi tekmi, a je bilo 20 točk in pet skokov premalo za napredovanje Barce med štiri najboljše že po dveh tekmah.

Bečirović po sedmih tekmah brez polfinala
V četrtfinalu dobro igra tudi Gran Canaria, ki je na prvi tekmi proti favorizirani Caji Laboral v gosteh klonila le za točko, na domačem terenu pa je Baske ugnala. Uroš Slokar je prispeval šest in dve točki.

Po treh zanesljivih domačih zmagah v četrtfinalni seriji proti Cantuju, pa je Sassari s Sanijem Bečirovićem klonil na odločilni sedmi. Košarkarji iz Lombardije so na Sardiniji zmagali s 97:95 ter se prebili v polfinale. Za Sassari, ki je bil po rednem delu drugi, je Bečirović v 17 minutah dosegel deset točk.

Radnički ostal brez ABA lige
V boju za naslov v Nemčiji ostaja Boštjan Nachbar, ki je z Bambergom v četrtfinalu ugnal Hagen, zdaj pa se v bavarskem dvoboju meri z Bayernom. Trenutni izid v zmagah je 1:1, Bamberg pa je po porazu na domačem terenu (85:98), ko je z 22 točkami blestel Nachbar, v Münchnu slavil s 93:82. Nachbar je na drugi tekmi vpisal 11 točk.

Klavrno je sezono zaključil Aleksandar Ćapin z Radničkim. Košarkarji iz Kragujevca, ki so se prebili v polfinale Lige ABA, so v državnem prvenstvu ostali brez polfinala in s tem tudi preboja v jadransko druščino. Med štiri so se v srbskem prvenstvu prebili Partizan, Crvena zvezda, Mega Vizura in Vojvodina.

Reprezentančni kandidati
ITALIJA

Sani Bečirović
(Banco di Sardegna Sassari)
17 minut, 10 točk (1/3 za dve, 1/2 za tri), 2 skoka, 3 podaje
(Sedma tekma četrtfinala DP-ja: Banca di Sardegna Sassari – Cantu 95:97)
Jaka Lakovič (Sidigas Avellino)
konec sezone

NEMČIJA
(Brose Baskets)
26 minut, 22 točk (4/9 za dve, 2/6 za tri), 1 skok
(Prva tekma polfinala DP-ja: Brose Baskets – Bayern München 85:98)
13 minut, 11 točk (1/3 za dve, 3/4 za tri), 1 skok
(Druga tekma polfinala DP-ja: Bayern München - Brose Baskets 83:93)

Proti Partizanu ni igral
19 minut, 2 točki (1/1 za dve, 0/1 za tri), 1 skok, 4 podaje
(13. krog DP-ja: Radnički Kragujevac – Sloboda Užice 96:58)

ŠPANIJA
Mirza Begić
(Real Madrid)
16 minut, 9 točk (4/6 za dve), 3 skoki, 1 podaja
(Prva tekma četrtfinala DP-ja: Real Madrid – Blusens Monbus 90:75)
19 minut, 8 točk (4/5 za dve), 1 skok
(Druga tekma četrtfinala DP-ja: Blusens Monbus – Real Madrid 58:74)
Sandi Čebular (Lobe Huesca)
Zoran Dragić
(Unicaja Malaga)
Matej Krušič (Lobe Huesca)
Erazem Lorbek (Barcelona)
17 minut, 12 točk (5/6 za dve, 0/2 za tri), 5 skokov
(Prva tekma četrtfinala DP-ja: Barcelona – Bilbao 88:62)
28 minut, 20 točk (7/8 za dve, 1/2 za tri), 5 skokov
(Druga tekma četrtfinala DP-ja: Bilbao – Barcelona 90:89)
Uroš Slokar (Gran Canaria)
15 minut, 6 točk (2/4 za dve, 0/1 za tri), 3 skoki
(Prva tekma četrtfinala DP-ja: Caja Laboral – Gran Canaria 57:56)
14 minut, 2 točki (0/1 za tri), 1 skok
(Druga tekma četrtfinala DP-ja: Gran Canaria – Caja Laboral 83:78)

(Igokea)
32 minut, 7 točk (1/4 za dve, 1/3 za tri), 1 skok, 4 podaje
(Prva tekma finala DP-ja: Igokea – Široki 69:61)
28 minut, (0/1 za dve, 0/2), 4 skoki, 1 podaja
(Druga tekma finala DP-ja: Široki - Igokea 72:71)