Klemen Prepelič je 19 od svojih 21 točk dosegel v prvem polčasu. Njegov met je bil 100-odstoten. Foto: www.alesfevzer.com
Jaka Klobučar
Jaka Klobučar je dosegel 20 točk. Iz igre je metal 6/8, od tega 3/4 za tri točke. Zadel je vseh pet prostih metov. Foto: EPA
Alen Omić
Alen Omić je odlično zaustavil NBA-centra Zazo Pačulijo, ki je dosegel le tri točke. Foto: EPA
Klemen Prepelič
Slovenci so naredili velik korak proti osmini finala. Foto: EPA
Slovenski navijači so spet navdušili in bučno bodrili košarkarje. Na tribunah zagrebške Arene se jih je zbralo okoli 4.000. Foto: www.alesfevzer.com
Slovenci za prvo zmago odpravili Gruzijce

Četi Jureta Zdovca se ni prav nič poznalo, da so manj kot 24 ur pred tem igrali težko tekmo s Hrvati. Pozitivna energija je bila prisotna od samega začetka, kar se je odražalo predvsem v fanatični obrambi.
Odločilno prednost so si Slovenci priigrali v drugi četrtini, ko je imel svoj šov Klemen Prepelič. Ta je do polčasa ob 100-odstotnem metu prispeval 19 točk. Na odmor so Slovenci ob osmih zadetih trojkah odšli s 15 točkami naskoka. Gruzijci so v prvem delu dosegli le 26 točk. Tudi v tretji četrtini ni bilo popuščanja. Blestel je Jaka Klobučar, ki je samo v tem delu vknjižil 15 točk. Gruzijci so po slovenskem vodstvu 20 točk poraz ob koncu ublažili in minuto pred koncem prvič v drugem polčasu prišli na enomestni zaostanek. Slovenija je zadela 11 od 21 poskusov za tri. Dobila je tudi bitko v skoku z 31:20.
Prvi strelec tekme je bil Prepelič z 21 točkami, dodal je še pet skokov in štiri podaje. Točko manj je dosegel Klobučar. 12 jih je dodal Jaka Blažič.

FILM TEKME
Prva četrtina - 17:13

Slovenija je začela v postavi Nebojša Joksimović, Jaka Blažič, Zoran Dragić, Uroš Slokar, Alen Omić. Varovanci Jureta Zdovca so dobro odprli tekmo in prek Omića (odlično je zaustavljal NBA-centra Pačulijo) povedli z 2:0, nato pa je sledila vrsta napak na obeh straneh. Točke so bile redke in po dobrih petih minutah je na semaforju pisalo 5:5. Po drugi osebni napaki Dragića je Zdovc v igro poslal Klemna Prepeliča, ki je dosegel pet točk zapored. Zdovc je s pogostimi menjavami (v prvi četrtini ni igral le Zagorac) ohranjal visok tempo igre, kar se mu je obrestovalo. Slovenci so po trojki Mihe Zupana dve minuti pred koncem prve četrtine povedli za šest, kar je bila tudi najvišja prednost v tem delu. Borbena slovenska obramba je nasprotniku dovolila le 13 točk.

Druga četrtina - 24:13
Druga četrtina se je začela sanjsko. Trojki sta drug za drugim zadela Jure Balažić in Jaka Klobučar. Potem se je "snelo" Prepeliču. Najbolj razpoloženi košarkar na igrišču je izza črte trikrat preluknjal gruzijsko mrežico in Slovenija je z osmo trojko povedla 32:19. Kot da Slovenci ne bi čutili utrujenosti po tekmi s Hrvaško. Gruzijci so si lomili zobe ob čvrsti slovenski obrambi, v napadu pa je Prepelič pridno polnil svojo statistično kolono. S svojo 17. točko je slovenski naskok povišal na 15 točk, kar je bila tudi najvišja prednost v prvem delu. Statistika Prepeliča v prvem delu je bila pri metu brezhibna - 19 točk, met za tri 4/4, za dve 1/1, prosti meti 5/5. Izjemnih 16 minut je nekoliko skazilo le pet izgubljenih žog. Slovenska trojka v prvem delu 8/13.

Tretja četrtina - 24:22
Na začetku drugega dela je štafeto od Prepeliča prevzel Klobučar, ki je dosegel sedem točk zapored. Slovencem je v obrambi sive lase povzročal Viktor Sanikidze, ki jim je v prvih štirih minutah tretje četrtine nasul 10 točk, a prednost je bila še vedno 15 točk. Po prvih točkah Dragića (deseta slovenska trojka) je Slovenija v 27. minuti vodila 55:39. Vedno, ko je Gruzija zagrozila, da bo prišla na enomestno prednost, so Slovenci odgovorili. Enajsta trojka je bila delo Klobučarja, ki je odlično vodil slovensko peterko. Nervozni Gruzijci niso našli odgovora proti agresivnim Slovencem. Tehnična napaka Manučarja Markoišvilija je bila le odraz njihove nemoči. Na zadnjih deset minut so "zeleni" odšli s 17 točkami naskoka. Klobučar je bil že pri 18 točkah; kar 15 jih je dosegel v tretji četrtini.

Zadnja četrtina - 14:20
Slovenija je na začetku zadnjega dela ušla že na 22 točk prednosti, nakar je sledil (pričakovan) padec. Gruzija se je bližala, prišla dve minuti pred koncem na osem točk zaostanka, a zmaga nikoli ni bila ogrožena. Slovenija je v prvih 30 minutah izgubila 14 žog, samo v zadnjih desetih minutah pa devet.