Čehi so odlično odigrali prvi polčas, nato pa popustili. Foto: EPA
Dirk Nowitzki
Dirk Nowitzki se je vrnil v nemško reprezentanco in upal, da jo bo popeljal v osmino finala, toda na domačem prvenstvu v Berlinu je bil daleč od tega, da bi blestel. Proti Španiji je dosegel 10 točk. Foto: EPA
Miloš Teodosić je v prvi četrtini dvoboja proti Italiji dosegel kar 14 točk. Foto: EPA
Napete zadnje sekunde tekme Nemčija - Španija

Zadnja tekma skupine D je odločala o končnem vrstnem redu, Litva pa si je z zmago zagotovila prvo mesto in tekmo proti Gruziji v osmini finala. Čehi so s porazom padli na tretje mesto, drugi pa so Latvijci, ki se bodo v soboto ob 12.00 srečali s Slovenijo.
Kalnietis odločil v podaljšku
Čehi so prvi polčas odigrali odlično, na odmor so odšli z desetimi točkami naskoka (37:27). V drugem delu sta se prebudila Mindaugas Kuzminskas in Mantas Kalnietis. Litva je tretjo četrtino dobila kar z 28:14. Imela je tudi zadnji napad za zmago pri izidu 69:69 ob koncu rednega dela, a je Kalnietis zgrešil iz težkega položaja.
V dodatnih petih minutah je Kalnietis zadel dve trojki, Kuzminskas pa eno in Litva je prišla do zmage.
Izjemna predstava Teodosića
Tako Srbija kot Italija sta si že pred zadnjim krogom predtekmovanja zagotovili nastop v osmini finala, Srbi pa so tako na veličasten način ostali neporaženi. Miloš Teodosić je dosegel 26 točk, od tega 14 v prvi četrtini. V osmini finala bodo svetovni podprvaki igrali proti Finski.

Španija trepetala do zadnjega
V isti skupini se je Španija vendarle izvlekla in s 77:76 premagala Nemčijo. Nemci so pred zadnjo četrtino zaostajali za 12 točk in bili že skorajda odpisani. Ko je Sergio Rodriguez na začetku 39. minute zadel za svojo 19. točko, je Španija povedla s 73:66, toda Nemci so se s trojkama Dirka Nowitzkega (odigral je zadnjo tekmo za Nemce) in Maoda Loja v zadnji minuti približali na točko zaostanka. Dennis Schröder je imel dobre tri sekunde pred koncem na voljo tri proste mete. Prva meta je zadel, zadnjega pa zgrešil in priložnost za podaljšek je splavala po vodi.

Hrvaška razočarala Areno
Slovenski navijači seveda predvsem spremljajo razplet v skupini D, po katerem bo jasno, s kom bo Slovenija, ki je za slovo od Zagreba z 62:51 premagala Makedonijo, igrala v osmini finala. V "slovenski" skupini C je sicer Gruzija pripravila veliko presenečenje in z 71:58 premagala Hrvaško, ki je tekmo vzela z levo roko, saj je bilo že prej jasno, da bo v skupini C osvojila drugo mesto.