Zoran Dragić je bil z 21 točkami najučinkovitejši Slovenec v obračunu s Finci. Foto: www.alesfevzer.com
Slovenija
Slovenci
Slovenci v Kopru nadigrali Fince

Varovanci Jureta Zdovca so tokrat pokazali precej boljšo predstavo kot dan prej proti Ukrajini. Slovenci so dobro odprli tekmo in s trojko Uroša Slokarja v 5. minuti povedli z 10:4. Malo pozneje je po koših Zorana Dragića in Saše Zagorca semafor kazal 14:6.

Slovenija hitro ušla Fincem
Finci, ki so igrali brez poškodovanega Sasuja Salina, so imeli ob agresivni slovenski obrambi precej težav v napadu, kar je Slovenija znala izkoristiti. S precej natančnejšim metom kot proti Ukrajini so kmalu poskrbeli za dvoštevilčno prednost. Izid četrtine 24:10 je s prostih metov postavil Luka Rupnik. Zdovčevi varovanci tudi v drugem delu niso popuščali. Razpoloženi Zagorac je s trojko v 14. minuti poskrbel za vodstvo z 32:16. Slovenci so na odmor odšli s prednostjo +15 (39:24). Dragić je bil z 12 točkami najučinkovitejši pri Sloveniji, ki je tokrat iz igre metala 54-odstotno, medtem ko Finska le 38.

Najvišja prednost +22
Slovenija je v drugem delu brez težav branila visoko prednost, ki je po trojki Dragića v 23. minuti znašala že +18 (44:26), malo pozneje pa po dveh koših Jureta Balažića prvič presegla 20 točk (48:27). Finci so nato napravili delni niz 8:0, s katerim so znižali zaostanek na 37:50. Zdovc je svoje varovance poklical na minuto odmora, po kateri so Slovenci spet ušli na +21 (60:39). Slovenija v zadnji četrtini Fincem ni dopustila nikakršne možnosti za kakršen koli preobrat, tako da je bilo le še vprašanje, kakšna bo na koncu razlika za Slovence. Ti so v 34. minuti povedli s +22 (68:46), kar je bila najvišja prednost na srečanju.

Ukrajina ugnala Italijo po -26
V prvi tekmi dneva je Ukrajina nekoliko presenetljivo premagala Italijo s 77:75. Italijani so v prvem polčasu vodili že za 26 točk. Italija bo v nedeljo ob 20.05 zadnji slovenski nasprotnik v Kopru.

Zdovc: Danes je bilo užitek voditi to ekipo
"Danes je bilo užitek voditi to ekipo, saj je igrala neprimerno bolje kot proti Ukrajini. Zadržali smo raven obrambe, hkrati pa smo v napadu igrali veliko bolj ekipno. Žoga je krožila, tako kot mora, razširili smo napad, vsak igralec je dodal svoj delež in čeprav smo imeli precej izgubljenih žog, smo te situacije reševali z dobro obrambo. Jutri nas čaka pravi preizkus, saj bo Italija hotela popraviti spodrsljaj proti Ukrajini. Ima odlično ekipo, ki pa igra nekoliko specifično košarko," je poudaril selektor Zdovc.

Zoran Dragić je dodal: "Za razliko od prve tekme smo tokrat igrali dobro v obrambi in napadu. Žoga je krožila, prihajali smo do odprtih metov in jih tudi zadeli. Znova so dokazali, da je košarka ekipni šport in da moramo dihati kot ena družina. Posameznik v košarki ne more narediti veliko, zato moramo nadaljevati z delom in vsi strmeti v istemu cilju."