Izvrstno je v Carigradu igral Ante Tomić. Foto: EPA

:84.

V dvorani Abdi Ipekci je Barca hitro povedla za več kot deset in do odmora zadržala prednost. Drugi polčas pa je minil v znamenju domačih košarkarjev, ki so po tretji četrtini zaostajali še za pet točk, kar so hitro v zadnji četrtini nadoknadili.

Dorsey po prostem metu za podaljšek
Zoran Planinić je sedem minut pred koncem zadel za vodstvo Efesa (57:55). Turški pivovarji so povedli celo za sedem, ko je Kostas Vasileiadis slabi dve minuti in pol pred koncem zadel za 71:64, toda gostje se niso predali. Po minuti odmora sta Juan Carlos Navarro in Ante Tomić približala na -3 na začetku 60. minute. Navarro je imel na voljo dva prosta meta 29 sekund pred iztekom igralnega časa, a je zadel le enega, dvakrat se je v zaključku tekme s črte prostih metov roka zatresla tudi Dušku Savanoviću, pri Barci pa Marcelinhu Huertasu, ki je izgubil eno zelo pomembno žogo v zadnji minuti.

Sekundo pred koncem je na črto prostih metov stopil Brad Oleson, zadel prvega, nato pa zgrešil drugega, žogo pa je skozi obroč za podaljšek potisnil Dorsey. V petminutnem dodatku je blestel Tomić, ki je dal sedem točk, svoje je dodal še Navarro in Barca je hitro povedal za sedem, prednosti pa ni izpustila več iz rok. Tomić je dosegel 26 točk in kar 15 skokov, Navarro jih je dodal 17, Boštjan Nachbar sedem, Erazem Lorbek pa pet.

Zoran Dragić je z Unicajo slavil v Vitorii, kjer je Malaga slavila z 71:81. Slovenski reprezentant je dosegel dve točki. Lamar Odom se ob debiju v Evroligi ni vpisal med strelce. Olympiacos Mirze Begića bo v petek gostoval v Carigradu pri Fenerbahčeju, pri katerem manjka poškodovani Gašper Vidmar.