Barcelona z Boštjanom Nschbarjem in Erazmom Lorbkom je le potrdila preboj v Top 16. Foto: EPA
Željko Obradović
Željko Obradović je s Fenerbahčejem letos moral premoč priznati le Barceloni. Foto: EPA
Emir Preldžić
Emir Preldžić v boju s Sašo Kaunom. Foto: EPA

Slovenski krilni center je po končani lanski sezoni moral na artroskopijo kolen, po kateri naj bi počival dva meseca. S tem se je moral odpovedati Eurobasketu, javnost pa se je na odpoved burno odzvala. Poškodba Lorbka je bila resna, okrevanje pa se je zavleklo in je trajalo skoraj tri mesece dlje. Proti Nanterru je Ljubljančan prvič v tej sezoni zaigral. Na parketu je prebil nekaj več kot tri minute in zadel oba meta iz igre.

Drugi Slovenec v katalonskem dresu Boštjan Nachbar je igral 15 minut, vpisal pa je pet točk ter po dva skoka in podaji. Barca, ki je na prvi medsebojni tekmi morala doma priznati premoč Francozom, je pobudo prevzela v drugi četrtini, ki jo je dobila za 12. V zaključku tekme so se gostitelji povsem približali. Minuto pred koncem je prvi strelec gostov Juan Carlos Navarro najprej zadel, nato pa zgrešil trojko ter bil še blokiran v prodoru, a je David Lighty štiri sekunde pred koncem zgrešil, Alex Abrines pa je v protinapadu postavil končni izid.

Štiri minute pred koncem tekme v Oaki je Crvena zvezda povedla, v zaključku pa so bili uspešnejši gostitelji, ki so na koncu slavili z 69:63. Razliko je Panathinaikosu priigral Michael Bramos. Slovenski reprezentant Jaka Blažič je igral le osem minut, ni pa se uspel vpisati med strelce.

Fener dobil derbi v Moskvi
je tako še drugič v tej sezoni ugnal Ettoreja Messino, ki vodi "rdečo armado". Srbski in italijanski strokovnjak imata skupaj kar osem naslovov evropskega klubskega prvaka. Znova se je pri turškem moštvu izkazal Gašper Vidmar, ki je igral 22 minut, dosegel pa je šest točk in ujel tri odbite žoge.

Fener je silovito začel tekmo in hitro povedel za šest, zadnje minute prve četrtine pa so pripadle gostiteljem, ki so ujeli goste. Na začetku drugih desetih minut pa so jih tudi prehiteli. Odlična sta bila Jeremy Pargo in Sonny Weems, toda tokrat je zaključek četrtine in s tem prvega polčasa pripadel Fenerbahčeju, ki je na odmor odšel s prednostjo šestih točk.

Bogdanović potrdil zmago
V tretji četrtini se je Weemsu in Pargu pridružil še Miloš Teodosić in Moskovčani so prevzeli pobudo, vmes celo povedli za šest. Vodili so do 36. minute, potem pa sta izza črte zadela Bojan Bogdanović in Lina Kleiza. Pred zadnjo minuto je Fener vodil še za točko, a je Teodosić zgrešil za tri, sledil je koš Luke Žorića po 'pick'n'rollu' z Emirjem Preldžićem. Na drugi strani je po novi zgrešeni trojki Teodosića Weems zadel le en prosti met, Bogdanović pa je ohranil mirno roko za novo zmago Carigrajčanov.

V četrtek je Zoran Dragić z Unicajo moral premoč priznati na gostovanju v Carigradu pri Galatasarayu (78:70). Slovenski reprezentant je dosegel deset točk. Olympiacos je brez kaznovanega Mirze Begića slavil v Münchnu (103:105).

8. krog, skupina A:
CSKA MOSKVA - FENERBAHČE
74:78 (17:19, 18:22, 24:15, 15:22)
Weems 20, Pargo 15, Teodosić 14; Bogdanović 18, Kleiza 13, Bjelica 10 ... Vidmar 6 (3/3 za dve) 3 skoki v 22 minutah.

NANTERRE - BARCELONA
78:82 (19:17, 18:30, 20:19, 21:16)
Lighty 18, Traore 14; Navarro 15, Lampe 14, Abrines 13 ... Nachbar 5 (1/2 za dve, 1/3 za tri), 2 skoka, 2 podaji v 15 minutah, Lorbek 4 (2/2 za dve) v 3 minutah.

Odigrano v četrtek:
PARTIZAN - BUDIVELNIK KIJEV
76:61 (17:13, 25:14, 17:10, 17:24)
Lauvergne 18, Bogdanović 15, Milosaljević 14; Lavrinovič in Šalenga po 11.

71:78 (19:23, 15:25, 12:15, 25:15)
Gentile 14, Wallace in Lawal po 10; Fernandez 16, Rodriguez in Mejri po 10.

78:70 (19:16, 21:23, 15:14, 23:17)
Arroyo 22, Arslan 17; Suarez 16, Caner-Medley 14, Dragić 10 (1/4 za dve, 2/3 za tri, 4 skoki, 2 podaji v 27 minutah.

BAYERN MÜNCHEN - OLYMPIACOS
103:105 (22:28, 28:31, 27:21, 26:25)
Delaney 22, Schaffartzik 21; Perperoglou 25, Spanoulis 24. Begić je kaznovan.

79:63 (18:17, 12:21, 23:11, 26:14)
Hamilton 17, San Emeterio 12; Songaila 14.

PANATHINAIKOS - CRVENA ZVEZDA
69:63 (20:21, 17:13, 15:14, 17:15)
Curry 16, Gist 15; Nelson 16 ... Blažič 0 (0/1 za dve, 0/1 za tri), 2 skoka v 8 minutah.