Barcelona v Evroligi ostaja neporažena. Foto: EPA
Roko Ukić je bil prvi strelec Cedevite v Nokia Areni. Foto: EPA

devita je presenetila v Tel Avivu.

Cedevita je prvič v tej sezoni Evrolige slavila. Zagrebčani so presenetili v Tel Avivu, kjer so evropskega prvaka Maccabija odpravili s 83:73. Vrsta Jasmina Repeše je slabo začela sezono, izgubila je tako v Ljubljani proti Olimpiji kot v Novem mestu proti Krki, zdaj pa prihaja v vse boljšo formo. Pet gostujočih košarkarjev je doseglo dvomestno število točk. Roko Ukić je bil najboljši s 16, točko manj pa je dal Nemanja Gordić. Domači vrsti ni pomagalo niti 24 točk Jeremyja Parga.

V izenačenem dvoboju v Ülker Sports Areni so gostje prevzeli pobudo ob koncu tretje četrtine in si v zadnji priigrali tudi devet točk naskoka. Juan Carlos Navarro je 2:45 pred koncem zadel trojko za 80:73, a so gostje naredili serijo 5:0. Gostje so 17 sekund pred iztekom igralnega časa zapravili napad. Posiljen met je zgrešil Marcelinho Huertas, nato pa s strani še Justin Doellman. Nato je imel Fener napad za podaljšek oziroma za zmago. Emir Preldžić je prevzel odgovornost, metal za tri, a vrgel celo mimo obroča. Luka Žorić je bil z 18 točkami prvi strelec gostiteljev, 16 jih je pri Barci dal Brad Oleson. Boštjan Nachbar je igral le dve minuti in pol, v tem času pa je statistiko praktično pustil prazno.

Preostala dva slovenska košarkarja, ki igrata v najmočnejšem klubskem tekmovanju v Evropi, tekmi čakata v petek. Jaka Blažič bo s Crveno zvezdo gostil Olympiacos, Saša Vujačić pa z Laboral Kutxo gostuje v Valencii.

SKUPINA A, 4. krog:
REAL MADRID - DINAMO SASSARI
115:94 (27:17, 30:25, 27:22, 31:30)
Reyes 17, Nocioni, Carroll in Llull po 15; Todić 20.

NIŽNI NOVGOROD - ANADOLU EFES
66:76 (15:21, 9:21, 21:23, 21:11)
Rochestie 19; Šarić 18, Bjelica 14.

ŽALGIRIS - UNICS KAZAN
77:71 (17:17, 23:20, 22:18, 15:16)
Anderson 27 in 11 skokov, Milaknis 14; Langford 24.

73:83 (22:26, 18:18, 17:24, 16:15)
Pargo 24, Smith 14; Ukić 17, Gordić 16, Pilepić 14.

78:80 (21:19, 20:22, 19:23, 18:16)
Žorić 18, Goudelock 16; Oleson 16, Tomić in Doellman 12, Navarro 11 ... Nachbar brez točk v treh minutah.