Gašper Vidmar (desno) je začel v prvi peterki Fenerbahčeja in dosegel 4 točke. Foto: EPA
Nanterre (levo Sergij Gladir) je pripravil veliko presenečenje v Barceloni. Foto: EPA
Olympiacos - Bayern
Olympiacos je imel veiko dela z Bayernom. Foto: EPA
Zoran Dragić
Zoran Dragić (desno) je proti Galatasarayu dosegel 10 točk. Foto: EPA

Varovanci Željka Obradovića so vodili vso tekmo, že prvo četrtino so dobili s 26:16. Prednost je sredi druge četrtine po košu Bojana Bogdanovića (23 točk) narasla že na 22 točk (40:18), a je Rusom do odmora uspelo prepoloviti zaostanek (44:33). Štiri minute pred koncem tretje četrtine so znižali na 53:45, bližje pa niso mogli, saj so jih gostitelji v nadaljevanju vseskozi držali na varni razdalji okrog 15 točk in jim v zadnjih štirih minutah z delnim izidom 14:2 zadali visok poraz. Za dve točki je Fenerbahče metal 61-odstotno (27/44). Gašper Vidmar je zbral 4 točke.
Nanterre slavil v Blaugrani
V isti skupini je za veliko presenečenje poskrbel francoski prvak Nanterre, ki je v gosteh s 67:71 ugnal Barcelono. Katalonci so bili sicer v prednosti večji del srečanja, pred zadnjo četrtino je bilo 60:51. Šest minut pred koncem je najboljši strelec gostov, Deshaun Thomas (14 točk), s trojko približal Nanterre na 61:59, Ukrajinec Sergij Gladir je izenačil na 63:63, Trenton Meacham pa je štiri minute in pol pred zadnjo sireno zadel za 63:65.

Barcelona, za katero je Boštjan Nachbar s slabim metom iz igre (0/7) prispeval 4 točke, se ni več pobrala. Zadnjič je bil izid izenačen pri 67:67 pol minute pred koncem, usodo Barce pa sta zapečatila Jekel Foster in Thomas, ki je zadel dva prosta meta.
Bayern grozil Olympiacosu
V skupini C je bil Bayern blizu senzaciji v Pireju, kjer je aktualni evropski prvak Olympiacos zmagal z 88:83. Grški klub je v tretji četrtini vodil za 15 točk (64:49 in 66:51), a je nato v zadnjih treh minutah zapravil vso prednost in pred zadnjo četrtino je bil izid izenačen (66:66). Münchenčani so nato prešli tudi v vodstvo, največ z 71:76, zadnjič pa so bili blizu pri zaostanku s 83:82. Gostitelji so bili v končnici dovolj zbrani pri prostih metih, da so zmago zadržali doma.

Slovenski reprezentant Uroš Slokar je podpisal šesttedensko pogodbo z nemško ekipo Alba Berlin, ki jo vodi Saša Obradović. 30-letni Slokar bo pri Berlinčanih, ki tako kot Union Olimpija tekmujejo v Evropskem pokalu, igral namesto poškodovanega Hrvata Leona Radoševića. Slokar je nazadnje nosil dres španske Gran Canarie. "Poznam nemško košarko in Albo iz evropskih tekmovanj. Alba je ena najboljših ekip v nemškem prvenstvu in počaščen sem, da bom igral zanjo. Govoril sem s trenerjem, ki mi je že predstavil soigralce," je ob podpisu pogodbe povedal Slokar.

Skupina A

BUDIVELNIK KIJEV - PARTIZAN
74:69 (17:17, 27:25, 8:11, 22:16)
Lavrinovič 22, Summers 15; Kinsey 16.

FENERBAHČE - CSKA MOSKVA
86:60 (26:16, 18:17, 17:14, 25:13)
Bogdanović 23, McCalebb 14, Preldžić 13 ... Vidmar 4 (za dve: 2/5) in 4 skoki v 16 minutah; Micov 20, Hines 17.

BARCELONA - NANTERRE
67:71 (25:15, 14:22, 21:14, 7:20)
Abrines 15, Lampe 11 ... Nachbar 4 (za dve: 0/4, za tri: 0/3) in 3 skoki v 15 minutah, Lorbek ni igral; Thomas 14, Gladir 12.

84:57 (20:12, 21:30, 20:8, 23:7)
Caner-Medley 16, Calloway 13, Dragić 10 (za dve: 1/5, za tri: 2/5) in 4 skoki v 26 minutah; Gordon 12, Mačvan 11.