Trener Panathinaikosa Željko Obradović je zadovoljen zapuščal Nokia Areno. Foto: EPA
Šarunas Jasikevičius
Šarunas Jasikevičius je proti nekdanjim soigralcem dosegel 13 točk. Foto: EPA

Četrtfinalna serija je tako zdaj izenačena na 2:2 v zmagah. Odločilna peta tekma bo prihodnji teden v Atenah.
Panathinaikos je po prvi četrtini zaostajal s 17:19, nato pa prišel do vodstva in na odmor odšel s prednostjo 36:41. V tretji četrtini je vodil že za 11 točk (38:49), ko je trojko dosegel Steven Smith. Vendar se je Maccabi z delnim izidom 9:0 hitro pobral (47:49), pred zadnjo četrtino je bilo 50:54.
Mirna roka Diamantidisa
Čeprav je Panathinaikos v nadaljevanju ušel na 51:59, so nato sledile uspešne minute gostiteljev. Nekaj minut pred koncem so povedli s 65:64, toda v končnici so bili znova bolj zbrani Grki. Do odločilne prednosti so prišli minuto in 32 sekund pred zadnjo sireno, ko so s košem Kostasa Kaimakoglouja ušli na 67:72. Dimitris Diamantidis je v zadnjih treh minutah zadel šest prostih metov.
Prejšnji teden je na prvi tekmi v Atenah Maccabi izgubil s 73:93, nato pa na drugi slavil po podaljšku s 94:92. V torek so Izraelci v Tel Avivu zmagali s 65:62.
Panathinaikos je lani v finalu Evrolige ugnal izraelske prvake z 78:70.