Nick Calathes je odločil napeto tekmo v Atenah. Foto: EPA

Panathinaikos po podaljšku ugnal Žalgiris
25. januar 2018 ob 20:45,
zadnji poseg: 26. januar 2018 ob 23:22
Madrid - MMC RTV SLO

Košarkarji madridskega Reala so v 20. krogu Evrolige premagali Anadolu Efes s 87:68. Luka Dončić je dosegel 17 točk, najboljši strelec tekme pa je bil Zoran Dragić z 18 točkami.

Turki so na zadnjem mestu s petimi zmagami in niso imeli nobene možnosti v Madridu. Real je dobil vse četrtine in se veselil 13. zmage v letošnji evropski sezoni. Zelo razigran je bil Walter Tavares, ki je dosegel statistični indeks 25, prispeval je 14 točk (5/7 za dve) in devet skokov.

Dončič si je ob 17 točkah priboril še šest skokov in pet podaj za statistični indeks 22. Mlajši od bratov Dragić je dosegel 18 točk in zbral pet ujetih žog in tri podaje za statistični indeks 21.

Srečanje pred 8.400 gledalci je bilo izenačeno do sredine tretje četrtine, ko je Efesu še uspelo držati priključek (46:40). Gostje nato tri minute in pol niso dosegli niti točke in Real je z delnim izidom 11:0 prišel do visoke prednosti. Po 30 minutah so bili Turki v izgubljenem položaju (60:47). V zadnji četrtini je prednost narasla na 20 točk in v zadnjih minutah so zaigrali tudi rezervisti.

Calathes odločil podaljšek v Atenah
Razburljivo je bilo v Atenah, kjer je Panathinaikos po podaljšku premagal Žalgiris s 94:93. Odločilni koš za Grke je prispeval Nick Calathes, ki je s samostojnim prodorom čez celotno igrišče in s težkim metom ob zvoku sirene zadel za zmago pred 10.000 gledalci v Oaki. Beno Udrih je za Žalgiris odigral devet minut in prispeval dve točki in skok.

Nikolić izgubil, Omić zmagal
Slovenska predstavnika na petkovih tekmah košarkarske evrolige sta imela polovičen uspeh. Brose Bamberg Alekseja Nikolića je v Moskvi pri CSKA-ju klonil z 72:81, Crvena zvezda Alena Omića pa je premagala Olympiacos z 89:78.

Nemci so morali priznati premoč vodilni ekipi lige, slovenski košarkar je v točkovni izkupiček svoje ekipe prispeval dve točki, en skok in dve podaji v slabih 20 minutah.

Uspešnejši je bil Omić, nedavna okrepitev Crvene zvezde. Na vroči tekmi, prežeti z razgretimi navijaškimi strastmi, so domači v zadnji četrtini nadoknadili zaostanek šestih točk, se povsem razigrali (dobili so jo z 32:15), na koncu pa je bila zmaga precej prepričljiva z 89:78. Omić je odigral dobrih 15 minut in v tem času prispeval po šest točk in skokov.

20. krog:
REAL MADRID - ANADOLU EFES
87:68 (20:14, 19:16, 21:17, 27:21)
Dončić 17 (5/10 za dve, 1/3 za tri), 6 skokov in 5 podaj v 24 minutah, Tavares 14, Carroll 11, Reyes 10; Dragić 18 (4/9 za dve, 3/6 za tri), 5 skokov in 3 podaje v 34 minutah, Brown 12, McCollum in Dunston po 9.

PANATHINAIKOS - ŽALGIRIS
* 94:93 (29:17, 18:20, 12:21, 24:25)
Denmon, Calathes in Lekavičius po 14; Kavaliauskas 21, White 17 ... Udrih 2 (1/6 za dve) in en skok v 8 minutah.
* - po podaljšku

UNICAJA MALAGA - BASKONIA
83:85 (21:15, 22:27, 21:21, 19:18)
Nedović 19, Šermadini 12; Timma 17, Granger 14.

CSKA MOSKVA - BROSE BAMBERG
81:72 (18:19, 21:11, 16:16, 26:26)
De Colo 20, Rodriguez 13, Higgins 12; Wright 11 . . . Nikolić 2 (1/1 za dve, 0/1 za 3), 1 skok in 2 podaji v 19 min.

FENERBAHČE - BARCELONA
86:82 (22:18, 20:26, 23:13, 21:25)
Wanamaker 24, Melli 23, Vesely 12; Heurtel 21, Tomić 20.

CRVENA ZVEZDA - OLYMPIACOS
89:78 (24:20, 19:14, 14:29, 32:15)
Ennis 21, Dangubić in Rochestie po 11 ... Omić 6 (3/5 za dve, 6 skokov) v 15 minutah; Spanulis 16, Roberts 14.

VALENCIA - HIMKI
85:83 (23:24, 23:20, 17:20, 22:19)
Pleiss 15, Green 11; Šved 22.

OLIMPIA MILANO - MACCABI
102:111 (26:30, 24:27, 20:26, 32:28)
Theodore 22, Gudaitis 18; Cole 19, Thomas 18, Jackson 16, Tyus 14.

# 25.01.2018 ob 23:06
V srbski javnosti, ki se od naše očitno bolj spozna na košarko, se je že med EP pojavilo vprašanje: "Dali se to stvara nova košarkaška dinastija?". Pri nas pa še kar lahko preberemo neumnosti kot je, da smo imeli srečo in da tega ne bomo mogli nikoli več ponoviti. No, bali se nas bodo vsi. Potem bomo pa videli :).
SLOBloodPatriot
# 25.01.2018 ob 21:31
Oba naša košarkaša dala izjave za svoji moštvi po 1.polčasu, lahko smo ponosni.
jurica
# 25.01.2018 ob 20:45
Dončič v nedeljo ni igral v španski ligi, težave z vnetim grlom, vprašanje koliko ga bo danes Laso forsiral..
Mi je pa malo čudno, da Luki njegov boem oče Sašo Dončič še ni povedal, da je mrzlo pivo najboljše za vneto grlo!
# 25.01.2018 ob 23:18
gospodarx, za evropske prvake se spodobi, da imajo najboljše na tekmi :).

Takšna prva peterka naše reprezentance bi imela izjemno malo pomanjkljivosti. V obrambi bi lahko Luka počival na najslabšem nasprotnikovem napadalcu. Blokade bi letele z vseh strani. V napadu bi imeli izjemno kreacijo, štiri strelce od daleč, tri prodorne zunanje igralce, pick&roll... Težko bi nas tudi kdo preskočil. Kar nesramno dobro!
gospodarx
# 25.01.2018 ob 23:02
Dejstvo: Imeli smo 2 najboljša na tekmi! Ihaaaa
gregsa
# 25.01.2018 ob 23:29
Lepa predstava obeh!

Ce koga zanima, zbral sem vsa Dončičeva zabijanja na enem mestu!

God Shammgod
# 25.01.2018 ob 22:34
Efes ja katastrofalno sestavljena ekipa polna solerjev, ki ne igrajo obrambe. Edina izjema je Zoki, ki vedno poda prostemu igralcu in je v bistvu edini, ki igra obrambo. Nič čudno, da ga je imel Ataman v igri cel drugi polčas. Verjetno bi ga imel vseh 40 minut, če bi lahko. Res sem presenečen kako dobro že sedaj igra po tako dolgi pavzi. Po takih poškodbah se igralci vračajo celo sezono ali pa še dlje. Verjetno bo Zoran v polni formi šele nekje poleti, ko bo reprezentanca igrala pomembne tekme, kjer Dončiča verjetno ne bo in bo zato Zoran skupaj s Prepeličem glavni igralec.
cimi23
# 25.01.2018 ob 22:38
Zoki izjemno, atletsko, najhitrejši na igrišču, borec ... Luka pa tudi maestralno.
zamudnik
# 25.01.2018 ob 23:22
Dobro je. Glavno, da nista polomila drug drugega, kot se včasih zgodi, kadar si nasproti stojijo slovenski igralci.
goskic
# 25.01.2018 ob 22:53
Udrih 8 minut 2 točki. Špara noge za reprezentanco :D
zozozo
# 25.01.2018 ob 23:14
Pri bekih smo trenutno res svinjsko močni. Goran, Luka in Klemen ubijajo, pa še zadaj imamo rezervo. Problem je zares pri visokih igralcih, ker kdo ve, kaj bo z Randolphom in Vidmarjem, res kvalitetne zamenjave pa zaenkrat še nimamo.
bicesniga
# 25.01.2018 ob 22:35
Ko bo še Zoki v repki...pa Čančar, kak razred boljši....hohoho USA pazte se...
miki331
Zoran igra izjemno, Luka je pa telesno iztrošen, Laso bi mu moral dati kakšno tekmo počitka. Konec sezone je vedno bližje in najboljše igralce je potrebno regenerirati!
simon-rupsi
# 25.01.2018 ob 23:54
Upam, da Zoran, oče, mati, žena prepričajo Gorana , da zaigra tudi na svetovnem 2019 :).

Ni vrag, da gremo po še eno medaljo in potem olimpijske :).
ziga307
# 25.01.2018 ob 22:56
če bi bil trener sloblod patriot bi pa u finalu se amere ruknl #spavaslimirno #stephcrurry
# 25.01.2018 ob 22:51
Uf, da bi se uvrstili na OI v Tokiju, pa da bi imeli prvo peterko brata Dragić, Donćić, Randolph in Vidmar, potem pa še iz klopi Prepelič, Blažič, pa Čančar. Pa to bi harali, sigurno bi dobili medaljo.
vombat98
# 26.01.2018 ob 10:06
halo Jerič, kdaj nazadnje na evroligaški tekmi sta bila slovenca najboljša strelca obeh ekip? Je sploh to bilo kdaj?
mihatirs
# 26.01.2018 ob 09:12
Kaj so v MILANU GLEDAL mi pa res ni jasno....najboljši igralec v ekipi EFESA, res dobro igra...oni ga pa odpustijo...hvala bogu da bo šel...da bo Slovenija še močnejša...še ene dva dobra mladca dobimo pa smo na konju v reprezentanci s celotnim moštom...da razni Zagorci ne pridejo zraven in parajo živce!
dolinc
# 26.01.2018 ob 00:39
Tale Udrih je bil pa zadetek v polno za Zalgiris...
janezjanez
# 25.01.2018 ob 21:05
Naj razturata oba in naj zmaga Real, ker Zokijeu Efes je itak na dnu in nima kakih sans za naprej.
# 25.01.2018 ob 23:19
zozozo, ih kaj, igrala bosta! Kdo pa si ne želi olimpijske medalje :)?
jakec15
# 25.01.2018 ob 22:28
Razlika med ekipama dokaj velka. Luka povsem rutinerska predstava :)
caree
# 25.01.2018 ob 22:45
Luka je bil bolan, zato je manjkal zadnjo tekmo v ACB ligi. Tukaj mislim, da ne gre za izščarpanost zaradi dolge sezone, ampak za posledico bolezni.
ziga307

Hehehe, takoj podpišem takšen scenarij! :)
mile952
# 26.01.2018 ob 10:05
@Kaj so v MILANU GLEDAL mi pa res ni jasno....najboljši igralec v ekipi EFESA, res dobro igra...oni ga pa odpustijo

Enostavno so napačno ocenili, da bi potreboval kakšno leto za normalen tekmovalni ritem, pa so se zelo zmotili. Za njih, ki hočejo rezultat danes, kaj danes, včeraj, je bila že misel na to prehuda. In so ga enostavno odpisali. Očitno trener ni nikoli gledal kakšne njegove igre v slovenski reprezentanci in bi videl, da Zoki celo s pol moči deluje odlično, kaj šele našpičen kot je trenutno.
# 25.01.2018 ob 22:32
veza, kaj pa naj naredi? Na vsako minuto igranja doseže po eno indeksno točko. Se ti zdi, da bi moral več?
# 26.01.2018 ob 08:15
gregsa, lepa zbirka, ni kaj. In potem nekateri pravijo, da fant nima atletskih sposobnosti :).
veza
# 26.01.2018 ob 07:41
Če se pred končnico vrnejo vsi poškodovani Realovci, bo pa gneča na klopi, se bodo tepli za vsako minuto, Laso bo imel sladke skrbi.
# 25.01.2018 ob 22:59
DrKošarke

# 25.01.2018 ob 22:54
SLOBloodPatriot: Randolpha ne bo več v SLO, to je jasno.

Zakaj pa ne? Če bi se uvrstili na OI, bi sigurno zaigral. Finale SLO-USA!
God, zakaj pa Luka naj ne bi igral za reprezentanco poleti? Kolikor vem, takrat ni evrolige.
jakec15
# 25.01.2018 ob 21:22
bolezen
veza
# 25.01.2018 ob 20:38
Gotovo bo Dragič pokrival Dončića in obratno, bomo videli, kdo bo boljši.
PravnoSredstvo
# 27.01.2018 ob 09:08
Popravek*, naci navijaci so ves cas zmerjali Omica, 3/4 dvorane je izzvizgalo to ravnanje teh “navijacev” in pozdravilo vsako potezo Omica na tekmi.
Tao3
# 26.01.2018 ob 04:14
V glavnem slovenska reprezentanca na parketu odlično, vsi ostali povprečno ;)
1a34
# 25.01.2018 ob 23:25
Bili so trenutki, ko se je bilo treba za promocijo košarke malo potruditi, sedaj pa je to k sreči perpetum mobile.
# 25.01.2018 ob 21:38
Zaenkrat 6:6. Dajmo Slovenci!
DrKošarke
# 25.01.2018 ob 20:48
ne vem za koga bi navija. za nekoga, ki je izkusil igranje v NBA ali nekoga ki to šele bo. Težka izbira.
# 26.01.2018 ob 08:40
zozozo, medalja ni nikoli sigurna. Ekipa, ki jo ima Slovenija je dovolj visoka in tudi močna, da lahko igramo tudi brez klasičnega centra, tako imenovani "small ball". Američani temu rečejo, da igraš z malimi, brez da bi žrtvoval višino :). Precej moderna košarka, ki nedvomno prinaša rezultat. Slovenija ne rabi težkega centa, rabimo pa vsaj še kakšnega visokega a gibljivega igralca. Potem bi bila možnost za medalje na vsakem velikem tekmovanju res zelo dobra. Pa tudi brez tega se ne moremo ravno pritoževati, a ne :).
artoum
# 26.01.2018 ob 00:36
@veza
Kaj če pripeljemo še tega Tavaresa, enga "Tovariša" v MB že imamo, le zakaj mu nismo dali državljanstva?

malce off-toppic, ampak dobro. vijolični Tavares je igral nekaj za eno brazilsko mladinsko selekcijo in tudi če bi ga naturiziral , za slovenijo ne bi mogel špilat. toliko okoli tega.
# 26.01.2018 ob 00:14

Summer league
veza
# 25.01.2018 ob 22:37

stari, nisva se razumela, skrbi me za njegovo zdravje, upam, da neupravičeno.
goodkat
# 25.01.2018 ob 21:14
# 25.01.2018 ob 20:54
Zoki je zbral že 6 točk.
Rui
# 25.01.2018 ob 20:27
uf danes mislim da bosta oba kar velika nasprotnika in bosta vsak pri svoji ekipi zelo forsirala.........sebe. Bomo videli
Binder Dandet
# 26.01.2018 ob 08:04
Marco Tavares ima slovensko drzavljanstvo.
veza
# 26.01.2018 ob 07:39
artoum

@veza

ja, hvala, sem se zdaj spomnil, da so o tem razlagali, a Tavares iz Reala bi pa nam prav prišel, kakorkoli to obračamo.
# 25.01.2018 ob 20:57
Je pa zanimivo, ravno gledam tekmo Panathinaikosa in Žalgirisa, kjer za Litvance igrata 2 Slovenca za isto ekipo (Pangos in Udrih), čez par minut pa se začne tekme, kjer bosta igrala dva Slovenca eden proti drugem in sicer Zoran Dragič in Luka Dončič. Škoda edino, da je Real že praktično uvrščen naprej, Efes pa je zadnji med 16 ekipami. Bi bilo spet fino videt kakšno tekmo Dončiča po nekaj časa, kjer bi imel index prek 30 in kjer bi seveda Real zmagal :)

Če pa ima kdo kakšen kvaliteten stream pa hvala že v naprej za link.