Luka Dončić in Zoran Dragić sta bila razigrana. Foto: EPA
Nick Calathes je odločil napeto tekmo v Atenah. Foto: EPA

Turki so na zadnjem mestu s petimi zmagami in niso imeli nobene možnosti v Madridu. Real je dobil vse četrtine in se veselil 13. zmage v letošnji evropski sezoni. Zelo razigran je bil Walter Tavares, ki je dosegel statistični indeks 25, prispeval je 14 točk (5/7 za dve) in devet skokov.
Dončič si je ob 17 točkah priboril še šest skokov in pet podaj za statistični indeks 22. Mlajši od bratov Dragić je dosegel 18 točk in zbral pet ujetih žog in tri podaje za statistični indeks 21.
Srečanje pred 8.400 gledalci je bilo izenačeno do sredine tretje četrtine, ko je Efesu še uspelo držati priključek (46:40). Gostje nato tri minute in pol niso dosegli niti točke in Real je z delnim izidom 11:0 prišel do visoke prednosti. Po 30 minutah so bili Turki v izgubljenem položaju (60:47). V zadnji četrtini je prednost narasla na 20 točk in v zadnjih minutah so zaigrali tudi rezervisti.

Calathes odločil podaljšek v Atenah
Razburljivo je bilo v Atenah, kjer je Panathinaikos po podaljšku premagal Žalgiris s 94:93. Odločilni koš za Grke je prispeval Nick Calathes, ki je s samostojnim prodorom čez celotno igrišče in s težkim metom ob zvoku sirene zadel za zmago pred 10.000 gledalci v Oaki. Beno Udrih je za Žalgiris odigral devet minut in prispeval dve točki in skok.

Nikolić izgubil, Omić zmagal
Slovenska predstavnika na petkovih tekmah košarkarske evrolige sta imela polovičen uspeh. Brose Bamberg Alekseja Nikolića je v Moskvi pri CSKA-ju klonil z 72:81, Crvena zvezda Alena Omića pa je premagala Olympiacos z 89:78.

Nemci so morali priznati premoč vodilni ekipi lige, slovenski košarkar je v točkovni izkupiček svoje ekipe prispeval dve točki, en skok in dve podaji v slabih 20 minutah.

Uspešnejši je bil Omić, nedavna okrepitev Crvene zvezde. Na vroči tekmi, prežeti z razgretimi navijaškimi strastmi, so domači v zadnji četrtini nadoknadili zaostanek šestih točk, se povsem razigrali (dobili so jo z 32:15), na koncu pa je bila zmaga precej prepričljiva z 89:78. Omić je odigral dobrih 15 minut in v tem času prispeval po šest točk in skokov.

20. krog:
REAL MADRID - ANADOLU EFES
87:68 (20:14, 19:16, 21:17, 27:21)
Dončić 17 (5/10 za dve, 1/3 za tri), 6 skokov in 5 podaj v 24 minutah, Tavares 14, Carroll 11, Reyes 10; Dragić 18 (4/9 za dve, 3/6 za tri), 5 skokov in 3 podaje v 34 minutah, Brown 12, McCollum in Dunston po 9.

PANATHINAIKOS - ŽALGIRIS
* 94:93 (29:17, 18:20, 12:21, 24:25)
Denmon, Calathes in Lekavičius po 14; Kavaliauskas 21, White 17 ... Udrih 2 (1/6 za dve) in en skok v 8 minutah.
* - po podaljšku

UNICAJA MALAGA - BASKONIA
83:85 (21:15, 22:27, 21:21, 19:18)
Nedović 19, Šermadini 12; Timma 17, Granger 14.

CSKA MOSKVA - BROSE BAMBERG
81:72 (18:19, 21:11, 16:16, 26:26)
De Colo 20, Rodriguez 13, Higgins 12; Wright 11 . . . Nikolić 2 (1/1 za dve, 0/1 za 3), 1 skok in 2 podaji v 19 min.

FENERBAHČE - BARCELONA
86:82 (22:18, 20:26, 23:13, 21:25)
Wanamaker 24, Melli 23, Vesely 12; Heurtel 21, Tomić 20.

CRVENA ZVEZDA - OLYMPIACOS
89:78 (24:20, 19:14, 14:29, 32:15)
Ennis 21, Dangubić in Rochestie po 11 ... Omić 6 (3/5 za dve, 6 skokov) v 15 minutah; Spanulis 16, Roberts 14.