Jan Vesely je za statistični indeks 36 dosegel 24 točk, imel je osem skokov in sedem podaj. A Fenerbahčeju to ni pomagalo in je izgubil prvič v novi sezoni Evrolige. Foto: EPA
Ante Tomić je dosegel 17 točk v Carigradu. Foto: EPA

Ključna je bila tretja četrtina, ki so jo gostitelji dobili z 28:13. Ekipa trenerja Željka Obradovića, ki je sezono Evrolige odprla s tremi zaporednimi zmagami, je vodila s 40:56, toda sledil je delni izid 12:0 in sredi tretje četrtine je po 11. točki Vasilija Micića Anadolu zaostajal le še 52:56. V predzadnji minuti tretje četrtine je Anadolou prvič po začetku tekme spet vodil (64:62).

V 32. minuti je bilo 66:67, nato je trojko zadel Adrien Moerman in Anadolu, ki je bil zelo natančen pri metu za tri točke (zadel je 13 od 23 metov), je držal rahlo prednost do konca.

Najboljši strelec pri zmagovalcih je bil s 17 točkami Francoz Rodrigue Beaubois, ki je med letoma 2009 in 2013 igral v Ligi NBA za Dallas, v Turčijo pa je prišel iz Baskonie. Jan Vesely je za Fenerbahče dosegel 24 točk (ob metu iz igre 10/12) in zbral osem skokov in sedem podaj. Njegov statistični indeks je znašal 36.

Real je z lahkoto ohranil popoln izkupiček in kar z 89:55 razbil Budućnost. Izrazitega strelca pri evropskih prvakih ni bilo, največ točk, po enajst, sta dosegla Anthony Randolph (a s slabim metom iz igre 2/9) in Jaycee Carroll. Klemen Prepelič je v 15 minutah dosegel dve točki. V igro je vstopil šele sredi tretje četrtine, ko je bila pri izidu 54:34 tekma bolj kot ne že odločena. Alen Omić je bil z 10 točkami drugi strelec Budućnosti.

Blažič z Barcelono do zmage v zadnji četrtini
Jaka Blažič je z Barcelono v 4. krogu Evrolige gostoval v Carigradu pri Darussafaki. Katalonci so po odlični zadnji četrtini, ki so jo dobili z 21:7, zmagali z 79:71. Blažič je igral 29 minut in pol in k zmagi prispeval pet točk, pet skokov in eno podajo.

81:80 (23:20, 16:25, 27:17, 15:18)
James 25 točk in 8 podaj, Bertans 16; Mickey 26 (iz igre 12/15).
REAL MADRID - BUDUĆNOST
89:55 (21:15, 23:16, 21:13, 24:11)
Randolph 11 (iz igre 2/9) v 21 minutah, Carroll 11, Prepelič 2 (1/4, prosti meti 0/1) točki in 4 podaje v 15 minutah; Gordić 13, Omić 10 (iz igre 5/10) točk in 8 skokov v 24 minutah.

OLYMPIACOS - MACCABI TEL AVIV
88:80 (18:21, 27:16, 23:20, 20:23)
Spanulis 16, Toupane 15; Kane 22 (9/12)

DARUŠAFAKA - BARCELONA
71:79 (18:23, 22:24, 24:11, 7:21)
Eric 17, Kidd 10, Brown 8; Singleton 18 (3/4); Singleton 18 (4/4 za tri), Tomić 17, Huertel 13 ... Blažič 5 (2/4 za dve), 5 skokov in ena podaja v 29 minutah.