Smiljan Pavić je bil že na sobotnem merjenju moči prvi strelec Krke. Tokrat je prispeval 14 točk, z isto učinkovitostjo pa se lahko pohvali tudi Zoran Dragić, ki je zbral še osem skokov. Foto: Liga ABA
Afik Nissim
Afik Nissim se ni izkazal. Z le dvema točkama in statističnim indeksom minus 8 je bil najslabši posameznik novomeškega moštva. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Novomeščani strnili vtise po slovesu od Evrope

Za uvrstitev v četrtfinale bi morali slovenski prvaki v dvorani Moraća zmagati kar za 17 točk, ob tem pa bi moral Spartak premagati Banvit v gosteh. Nobeden od dveh pogojev se ni uresničil, tako da je evropske sezone za Krko konec. Vseeno - s štirimi točkami v posebnem točkovanju za nastop v Evroligi v prihodnji sezoni je zmanjšala zaostanek za Unionom Olimpijo.

Krka se je le v prvem polčasu dobro upirala in v tretji četrtini še vodila s 44:46, nato pa so gostitelji z delnim izidom 11:0 postavili temelje za zmago, ki jih je pripeljala v četrtfinale.

Krka zaostanek 10 točk spremenila v vodstvo

Tekmeca sta se srečala že v soboto v Ligi ABA, ko je v Novem mestu Budućnost zmagala z 62:69, čeprav je po prvi četrtini zaostajala z 28:13. Tokrat je Budućnost hitro povedla z 20:10, vendar je Krka po trojki Eda Muriča zaostanek znižala na 22:21, razpoloženi Smiljan Pavić pa je priboril prvo vodstvo. Ob polčasu je bilo 3.500 gledalcev lahko spet zadovoljnih z rahlo prednostjo Budućnosti (38:35), ki je skok v prvih 20 minutah izgubila z 21:12.

Dragić najboljši posameznik
Krka, ki je v drugem polčasu dosegla le 23 točk, je zadnjič vodila v 27. minuti (44:46), vendar nato štiri minute in pol ni več dosegla točke, kar je ekipa Budućnosti dodobra izkoristila in po trojki Nikole Ivanovića, ki je bil ob Bojanu Krstoviću prvi strelec svoje ekipe (oba po 14 točk) je bilo varnih 55:46. Največja razlika je znašala 12 točk (61:49). Za Krko sta po 14 točk dosegla Pavić (11 v prvem polčasu) in Zoran Dragić.

Dragić je bil s statističnim indeksom 26 daleč najbolje ocenjeni igralec tekme. Njegov met za dve točki je bil 2/4, za tri 2/2, zadel pa je tudi vse štiri proste mete.

Evropski pokal, 2. del

Skupina K, 6. krog:
BUDUĆNOST - KRKA
63:58 (22:16, 16:19, 14:11, 11:12)
Krstović in Ivanović po 14; Dragić 14 točk in 8 skokov, Pavić 14, Lučić 9, Balažič 8, Murić 7, Abdul Hamid 4, Nissim 2.

BANVIT - SPARTAK
68:61 (21:17, 15:17, 18:8, 18:15)
Lucas 18, Davis in Bajramović po 12; Lihodej in Beverley po 16 ... Zupan 6 točk (iz igre 3/7) v 20 minutah.