Ljubljančani so korak (4:4) z domačimi držali le na začetku tekme, nato pa so gostitelji ušli. Zmajem je največ težav povzročal Gerald Robinson, ki je bil v prvi četrtini tako rekoč nezaustavljiv. Tako je v sedmi minuti zadel trojko za vodstvo z 22:12. V zadnji sekundi prve četrtine je trojko za 28:15 prispeval še Warren Racine. Olimpija je v drugi četrtini prepolovila prednost (42:36).

Olimpija prišla na -2
Drugi polčas je s trojko odprl Zach Wright (49:45), nato pa so se zmaji s košem Ronaldsa Zakisa približali le na dve točki zaostanka (52:50). Ko je kazalo, da bi Ljubljančani lahko izvedli preobrat, so domači napravili delni izid 8:2. V zadnji četrtini Olimpija ni imela moči za preobrat. Nasprotno, Nanterre je večal prednost, ki je v 38. minuti znašala že 19 točk (83:64).
Trojke zmajev le 3/16
Zasedba Gašperja Potočnika je bila izrazito slabša pri metih za tri točke, saj je zadela le tri od 16 poskusov. Na drugi strani so bili domači precej boljši (11/31). Sava Lešić je bil z 18 točkami najučinkovitejši pri Olimpiji.
"Nanterre je odigral odlično tekmo. Skozi celotno srečanje nismo našli ritma v napadu, nismo bili razpoloženi. Prišli smo do situacije, da smo se približali nasprotniku, a potem smo naredili določene napake, tako v napadu kot obrambi in Nanterre je zasluženo slavil zmago. Bili so boljši praktično skozi celotno tekmo. Poraz moramo pozabiti in se že pripravljati na naslednjo tekmo," je pojasnil Potočnik.