Zach Wright in Gašper Potočnik

Blestel je Saša Zagorac, ki je prispeval 23 točk, zadel je pet trojk in tudi odločilna prosta meta 16 sekund pred koncem. Gostitelji, ki so bili že pred tekmo uvrščeni med najboljših 32 ekip, v zadnjem napadu sploh niso metali na koš.
Wright blestel v prvi četrtini
Srečanje je s trojko odprl Zagorac, nato pa se je razigral Zach Wright, ki je nanizal osem točk zapored, dvakrat je bil natančen izza črte in v 6. minuti so imeli zmaji pet točk naskoka (10:15). Po košu Save Lešića so imeli Ljubljančani že deset točk prednosti (12:22).
Pet trojk Zagorca že do odmora
Na začetku druge četrtine so se Nemci prebudili in z delnim izidom 9:0 celo izenačili (24:24) po košu Denisa Kramerja v 23. minuti. Olimpija je imela pravi odgovor, s serijo 0:9 je znova prevzela pobudo. Zagorac je bil izjemen pri metih za tri točke, do odmora je bil natančen kar petkrat iz šestih poskusov. Pol minute pred odmorom je s 17. točko postavil izid polčasa 30:45.
Prednost se je počasi topila
Nemci so precej bolje začeli drugi polčas, pod košem je bil neustavljiv Brian Qvale, ki je v 26. minuti znižal na 50:55. Mitja Nikolić je odgovoril s trojko in Olimpija je imela po 30 minutah še vedno osem točk naskoka (56:64).

Kramer in Duggins zrežirala izenačenje
Na začetku zadnje četrtine sta Nikolić in Lešić z metoma izza črte povišala na 59:70. Sproščeni igralca Oldenburga se niso predali. Posebej razigran je bil Kramer, ki je bil zelo natančen pri metih za tri točke. 57 sekund pred koncem je znižal na 73:75. Po zgrešenem metu Wrighta je Vaughn Duggins z leve strani izenačil 22 sekund pred koncem.
Odločilna prosta meta Zagorca
Gostitelji so se presenetljivo odločili za hitro osebno napako, Zagorac pa je zadel oba prosta meta. Nemcem je ostalo še 16 sekund, a so zelo slabo organizirali napad in sploh niso prišli do meta pred piskom sirene.
So pri Oldenburgu kalkulirali?
Morda so tudi preračunali, da se tretji iz te skupine seli v močno skupino M z Nižnim Novgorodom in Kazanom. Tretji nasprotnik Olimpije bo ekipa, ki bo dosegla 5. mesto v Evroligaški skupini D (Darussafaka Dogus ali Maccabi Tel Aviv).
Potočnik: Mislim, da je to lep dosežek za našo ekipo
"Čestitke igralcem za zmago in preboj v drugi del. Mislim, da je to lep dosežek za našo ekipo. V naslednjih mesecih bodo naši mladi igralci imeli možnost, da igrajo izredno kvalitetne tekme v drugem delu. To je zelo pomembno, saj si želimo, da dobijo čim več izkušenj. Bila je zelo težka tekma, ki smo jo nadzorovali skoraj cel čas, a na koncu smo naredili preveč napak in srečanje bi skoraj izgubili. Na našo srečo smo ob koncu imeli nekaj sreče in tekmo zmagali," je poudaril trener Gašper Potočnik.