James Harden je slabe tri sekunde pred koncem odločil tretjo tekmo serije z Golden Statom. Foto: Reuters

Zadnji Hardnov met je bil tipičen zanj. To potezo smo videli že večkrat. Takšen razplet tekme tudi. Včasih te takšne poteze razvadijo, a v ključnih trenutkih jih še kako ceniš.

J. B. Bickerstaff, trener Houstona
Kevin Durant in Russell Westbrook
Kevin Durant in Russell Westbrook sta skupaj Dallasu nasula 60 točk. Foto: Reuters

Mož odločitve je bil James Harden, ki je bil s 36 točkami tudi sicer prvo ime srečanja. Pridno je polnil koš nasprotnika, v 44 minutah je zbral še 8 skokov in 9 podaj. Iz igre je metal 11/26.

Golden State se je zanašal na Speightsa in Clarka
Če so Warriorsi brez Curryja - ta je tekmo izpustil zaradi težav z desnim gležnjem - zlahka dobili drugo tekmo, jim je tokrat prvi ostrostrelec lige še kako manjkal. Že v uvodnih minutah se je pokazalo, da nikakor niso pri metu, težave so imeli pri organizaciji napada, pešala je tudi obramba, tako da so po prvi četrtini zaostajali z 31:18. V drugi četrtini je Houston vodil že za 17 točk, a se je gostom na krilih 'vročega' Marreesa Speightsa uspelo vrniti. Še več, uspelo jim je celo povesti, potem ko je minuto in 21 sekund pred koncem za dve točki zadel Ian Clark.

Harden odločil tekmo
Tekma se je odločila v zadnjih 13 sekundah. Potem ko je Trevor Ariza s slabo podajo podaril žogo varovancem Steva Kerra, so ti s polaganjem Clarka povedli za točko. Toda na uri so pustili še 10 sekund, ki so jih gostitelji izkoristili, Harden pa je slabe tri sekunde pred koncem zadel odločilni koš (97:96) in prepolovil zaostanek v seriji. "Zadnji met Hardna je bil tipičen zanj. To potezo smo videli že večkrat. Takšen razplet tekme tudi. Včasih te takšne poteze razvadijo, a v ključnih trenutkih jih še kako ceniš," je po tekmi dejal trener Houstona J. B. Bickerstaff.