Jaka Blažič je bil z 19 točkami najboljši strelec Olimpije. Foto: Aleš Fevžer
Zmago Sagadin in Sašo Filipovski
Zmago Sagadin je moral čestitati Sašu Filipovskemu. Foto: Aleš Fevžer
Marijan Kraljević in Slavko Kotnik
Tekmo v Stožicah sta si ogledala tudi nekdanja košarkarja Olimpije Marijan Kraljević in Slavko Kotnik. Foto: Aleš Fevžer
Jure Lalić
Jure Lalić je za Krko prispeval 15 točk. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Krka do druge zmage v Ligi za prvaka

Olimpija se je prvič letos predstavila v državnem prvenstvu, saj so uvodno tekmo proti Tajfunu preložili na poznejši termin.
Tekma v Stožicah, ponovitev Pokala Spar z začetka februarja, je bila v prvem polčasu izenačena in zanimiva (40:37), v nadaljevanju pa so domači košarkarji prišli do lepe prednosti (56:45), ki je niso več izpustili iz rok in tako Domžalčanom zadali četrti zaporedni poraz.
Ključna igralca Saša Filipovskega sta bila Jaka Blažič z 19 točkami in Dino Murić s 17, pri Zmagu Sagadinu pa se je od dvanajstih igralcev, ki so stopili na parket, med strelce vpisalo le pet. Đorđe Majstorović je dosegel 22 točk, Nikola Gačeša pa 17.
Krkaši do odločilne prednosti v tretji četrtini
Mariborčani so proti Krki dobro začeli in vodili z 19:11, a nato slabše odigrali končnico prve četrtine, v kateri je Krka naredila delni izid 11:5 in se približala na 24:22. V 13. minuti je povedla s 24:28. S prednostjo štirih točk je vstopila tudi v drugi polčas.
Novomeščani so v tretji četrtini ušli na 37:48, ko je Jure Lalić v 27. minuti Krko popeljal do prednosti 48:61, pa se je zdelo, da je tekma odločena. A gostitelji se še niso predali, se približali na pet točk, zadnjih deset minut pa začeli z osmimi točkami minusa. "Opozorilo" ob koncu tretjega dela igre je bilo dovolj, da so Novomeščani v zadnji četrtini zaigrali zbrano in tekmecu - z izjemo uvodne minute - niso več dovolili približati se na manj kot deset točk. Ključni mož pri zmagovalcih je bil Smiljan Pavić z 19 točkami in osmimi skoki.