Kyrie Irving je v Dallasu odigral najboljšo tekmo v letošnji sezoni. Foto: Reuters

Na zadnjih nekaj tekmah smo zaostajali kar za nekaj točk. Za nas je pomembno, da zlomimo ekipo v trenutku, ko ta doseže neki ritem, ne glede na to, ali je to v prvem ali drugem polčasu. Kot moštvo rastemo skupaj in se skupaj prebijamo skozi vse možne okoliščine.

Kyrie Irving
Veteran Dirk Nowitzki je proti Bostonu dosegel 14 točk. Foto: Reuters
Kevin Love je bil ob zmagi Clevelanda v Detroitu najboljši strelec svoje ekipe. Foto: Reuters
Kristaps Porzingis je Los Angeles Clippersom, ki ne najdejo poti iz krize - v Madison Square Gardnu so izgubili že deveto zaporedno tekmo - nasul 25 točk. Foto: Reuters
Victor Oladipo je bil najbolj razpoložen igralec Indiane v Orlandu. Foto: Reuters
Giannis Antetokounmpo ni mogel preprečiti poraza Milwaukeeja proti Washingtonu. Foto: Reuters
Irving "eksplodiral" v Dallasu

Irving, ki se je pred začetkom letošnje sezone iz Clevelanda preselil k Celticsom, je odigral najboljšo tekmo v letošnji sezoni. Odigral je 39 minut obračuna, v katerih je dosegel 47 točk z metom iz igre 16/22 (met za tri 5/7). To je bil v zmagovitem nizu Bostona - ta traja 16 tekem - že osmi primer, ko so košarkarji iz Bostona nadoknadili velik zaostanek in na koncu zmagali.

Proti Dallasu so v zadnji četrtini zaostajali za 13 točk, nato pa izsilili podaljšek, v katerem so bili razred zase. Zdaj so le še tri tekme oddaljeni od rekorda ekipe iz sezone 2008/09, ki je zmagala 19-krat zapored.

"Na zadnjih nekaj tekmah smo zaostajali kar za nekaj točk. Za nas je pomembno, da zlomimo ekipo v trenutku, ko ta doseže neki ritem, ne glede na to, ali je to v prvem ali v drugem polčasu. Kot moštvo rastemo skupaj in se skupaj prebijamo skozi vse možne okoliščine," je bil po tekmi zadovoljen Irving.

V podaljšku odločil delni izid 8:0
Bostončani so bili v prvem polčasu boljši nasprotnik, na začetku druge četrtine so po košu Marcusa Smarta povedli že za 15 točk (22:37), a so se gostitelji vrnili in do odmora prednost Bostona stopili na +4. Dallas je v drugem polčasu zaigral precej bolje, izkoriščal je manjše nepozornosti v obrambi gostov, za najvišjo prednost na tekmi (+13) je 7 minut in 47 sekund pred koncem rednega dela srečanja s polaganjem poskrbel Dwight Powell. Toda Bostončani se niso predali, s skupnimi močmi so se še enkrat vrnili v tekmo, dobro minuto pred koncem je na 96 izenačil novinec Jayson Tatum. Harrison Barnes je ob koncu rednega dela tekme zgrešil met za zmago.

V podaljšku sta bili ekipi sprva izenačeni, nato pa je Boston na krilih Jaylena Browna, Irvinga in Tatuma z delnim izidom 8:0 napravil odločilno razliko za 16. zaporedno zmago. Zmagoviti niz najboljše ekipe Vzhoda bo v noči s srede na četrtek poskušal končati Goran Dragić z Miamijem.