LeBron James (30) in Kevin Love (21) sta skupaj dosegla 51 točk. Jamesov met iz igre je bil 12/18, od tega trojke 4/6. V statistiko je vpisal še sedem podaj, po štiri skoke in ukradene žoge ter tri blokade. Foto: Reuters
Tristan Thompson
Cleveland ruši vse pred seboj. Potem ko je prvo tekmo konferenčnega finala proti Bostonu dobil s 104:117, je šlo na drugi tekmi še precej lažje in branilci naslova so zmagali s 86:130. Zgoditi bi se morala senzacija, da bi Boston lahko po takšnem zaostanku dobil serijo in se prebil v veliki finale. Foto: Reuters

Cleveland se bo očitno sprehodil do velikega finala. Po prvi četrtini je vodil z 18:32, ob polčasu je bilo 31:72. Še nikoli v zgodovini Lige NBA se ni zgodilo, da bi imela katera od ekip ob polčasu takšno prednost. Cleveland je s 13. zaporedno zmago v končnicah tudi izenačil rekord lige, njegovih 130 točk pa je klubski rekord končnic.

30 točk Jamesa, dvojni dvojček Lova
LeBron James, s 30 točkami najboljši strelec tekme (22 jih je dosegel v prvem polčasu), je lahko s preostalimi člani začetne peterke zadnjo četrtino mirno spremljal s klopi. Kevin Love se je izkazal z 21 točkami in 12 skoki.

Thomas v drugem polčasu ni igral
Boston je doživel najhujši domači poraz v svoji zgodovini, ko gre za tekme končnice. "To je sramota," je povedal branilec Avery Bradley, ki je bil s 13 točkami drugi strelec svoje ekipe. Jaylen Brown je dosegel 19 točk. Isaiah Thomas je zadel le dva prosta meta, iz igre je zgrešil vseh šest poskusov. V drugem polčasu zaradi poškodbe ni igral.

Statistika pravi: Boston je že mrtev
Cleveland v seriji na štiri zmage vodi z 2:0, tretja tekma konferenčnega finala bo v nedeljo v Clevelandu. James je bil v NBA-karieri v končnici že dvajsetkrat v položaju, ko je bil izid v zmagah 2:0 za njegovo ekipo, ki je potem vedno tudi dobila serijo.

MVP: Harden, Westbrook ali Leonard?
Vodstvo lige je pred tekmo objavilo finaliste nagrade za najkoristnejšega igralca prvenstva (MVP). Na seznamu presenetljivo ni LeBrona Jamesa.James, ki je nagrado osvojil v letih 2009, 2010, 2012 in 2013, je v glasovanju novinarjev zaostal za Jamesom Hardnom (Houston), Russellom Westbrookom (Oklahoma) in Kawhijem Leonardom (San Antonio). V prejšnjih dveh sezonah je bil MVP sezone Stephen Curry.