Dončić je 10 točk dosegel v zadnji četrtini, ko je bil Dallas že v izgubljenem položaju. Foto: Reuters
Novinec Allonzo Trier je s predstavo kariere zrežiral prvo gostujočo zmago Knicksov. Foto: Reuters
36. izbor na letošnjem naboru Lige NBA Mitchell Robinson je dosegel prvi dvojni dvojček kariere. Foto: Reuters
Kevin Durant je Minnesoti nasul 33 točk. Foto: Reuters
Na obisku pri Luki Dončiću v Dallasu
Navijači v Teksasu toplo sprejeli Dončića
Dončić v zadnji četrtini dosegel 10 točk

Trener Rick Carlisle bo moral v naslednjih dneh dati poudarek na obrambo (šest tekmecev je imelo več kot 50-odstotni met iz igre). Mavsi so na vseh devetih tekmah dopustili ogromno točk, ob obeh zmagah proti Minnesoti in Chicagu pa so zares blesteli v napadu. Trije dnevi odmora bodo prišli zelo prav, naslednjo tekmo Dallas igra v torek, ko bo gostil Washington.
19-letni Dončić je 10 izmed 18 točk dosegel v zadnji četrtini, ko so bili gostitelji že v izgubljenem položaju. Najboljši strelec je bil Dennis Smith Jr. s 23 točkami, Dorian Finney Smith jih je dodal 18. DeAndre Jordan je dosegel le štiri točke, J. J. Barea pa 2.
Izjemna predstava novinca Trierja
Ključno prednost so si Knicksi nabrali v tretji četrtini, ki so jo dobili kar s 33:18. Najboljši igralec srečanja je bil novinec Allonzo Trier. Zgrešil je le dva meta iz igre (8/10) in s 23 točkami postavil rekord kariere. Junija sploh ni bil izbran na naboru. Knicksi so ga julija podpisali in ga predvideli tudi za ekipo Westchestra, ki igra v razvojni ligi. Z odličnimi predstavami na začetku sezone je postal ključni igralec s klopi in tokrat je zares blestel v 24 minutah na parketu. Najboljši strelec New Yorka Tim Hardaway Jr. tokrat ni imel svojega večera (7/17 iz igre), a kar sedem gostujočih košarkarjev je bilo dvomestnih. Drugi novinec Mitchell Robinson se je veselil prvega dvojnega dvojčka v karieri (13 točk in 10 skokov). Knicksi so dosegli šele tretjo zmago v sezoni in prvo na gostovanju.
Mavericksi pravo igro prikazali le v drugi četrtini
Slab štart je postal že zaščitni znak Dallasa v letošnji sezoni. Tudi tokrat so si hitro nabrali 10 točk zaostanka. Damyean Dotson in Hardaway sta bila natančna izza črte in sredi prve četrtine so Knicksi prevzeli pobudo (7:17). Po 12 minutah so imeli šest točk naskoka (27:33).
Dončić je šele sredi druge četrtine dosegel prvi točki, ko je znižal na 45:46. S tem je začel serijo Dallasa 8:0 in gostitelji so prevzeli vodstvo (51:46). Hardaway je v zadnji minuti pred odmorom zadel dve trojki in približal Knickse (59:56).
Knicksi blesteli v tretji četrtini
Težave Dallasa so se začele v tretji četrtini, ko najprej tri minute niso dosegli niti točke. New York je z delnim izidom 10:3 znova prevzel vodstvo. Dončić je zgrešil met za tri točke, a ujel odbito žogo in zadel od table ob prekršku Hardawaya, dodatni prosti met pa je zgrešil. Knicksi so se razigrali v napadu in pred zadnjo četrtino so imeli 12 točk naskoka (77:89).
Emmanuel Mudiay in Trier sta bila neustavljiva na začetku zadnje četrtine. Devet minut pred koncem je na semaforju pisalo 83:100, Carlisle je sicer vzel novo minuto odmora, vendar rešitve za Maverickse ni bilo več. Sijajni Trier je samo v zadnji četrtini nanizal kar 14 točk.
Carlisle bo vso pozornost na treningih namenil obrambi
"Moramo stopiti skupaj. Čakata nas dva dneva trdega treninga. Vso pozornost moramo zdaj nameniti obrambi. Vsekakor jo lahko igramo precej bolje," je poudaril Carlisle, ki ni želel govoriti o posameznikih. Novinarji so ga vprašali, ali bi moral Dončić igrati še večjo vlogo v napadu.
Nowitzki novembra še ne bo igral
Okrevanje veterana Dirka Nowitzkega po operaciji levega gležnja poteka zelo počasi. Zelo verjetno novembra še ne bo stopil na parket.
Paul in Anthony pokopala Netse
V veliki krizi na začetku sezone je tudi Houston. Rocketsi so tokrat v drugem polčasu strli Brooklyn (111:119) in se veselili šele druge zmage v sezoni. Lani so bili le zmago oddaljeni od finala Lige NBA, začetek letošnje sezone pa je daleč od pričakovanj, zelo se pozna odsotnost Jamesa Hardna, ki je tudi v Barclays Centru spremljal ekipo v obleki, zelo verjetno se bo vrnil že na naslednji tekmi.
Chris Paul je prispeval 32 točk, 11 podaj in 7 skokov, najboljšo predstavo sezone pa je prikazal Carmelo Anthony (28 točk, 6/9 za tri).

Petkove tekme:
DALLAS - NEW YORK 106:118
Smith Jr. 23 (8/14 iz igre), Finney Smith 19 (8/10 iz igre), Dončić 18 (8/15 iz igre, 2/6 za tri), 9 skokov in 6 podaj v 35 minutah, Barnes 14, Matthews in Kleber po 9, Powell 8, Jordan 4 in 10 skokov, Barea 2; Trier 23 (8/10 iz igre), Hardaway 18, Robinson (10 skokov) in Kanter po 13, Hezonja in Dotson po 11, Thomas 10, Ntilikina 7, Mudiay 6, Vonleh 4, Burke 2.

ORLANDO - LA CLIPPERS 95:120
Vučević 22 in 11 skokov, Fournier 19; L. Williams 28 (5/5 za tri), Harris 21, Gallinari 13.

BROOKLYN - HOUSTON 111:119
LeVert 29 (4/6 za tri), Harris 18 (4/4 za tri); Paul 32 (13/27 iz igre, 5/12 za tri) in 11 podaj, Anthony 28 (6/9 za tri), Capela 22 in 13 skokov, Gordon 21.

WASHINGTON - OKLAHOMA CITY 111:134
Beal 27, Howard 20 (7/8 iz igre), Wall 19; Westbrook 23 (10/16 iz igre) in 12 podaj, Grant 22, George 17 (4/6 za tri), Schröder 16.

CHICAGO - INDIANA 105:107
Blakeney 22 (3/5 za tri), LaVine 20, Holiday 19; Oladipo 25 in 14 skokov, Turner 18, Collison 14, Evans 13.

UTAH - MEMPHIS 100:110
Rubio 22 in 11 podaj, Ingles 19; Conley 28, Mack 19, M. Gasol 17 in 10 skokov.

PHOENIX - TORONTO 98:107
Canaan 19, Booker 18, Ayton 17 in 18 skokov; Leonard 19, Valančiunas 16, Ibaka 14.

GOLDEN STATE - MINNESOTA 116:99
Durant 33 in 13 skokov, Curry 28 (4/12 za tri), Thomspon (4/9 za tri); Wiggins 22, Butler 21 (0/8 za tri).