Košarkarji Indiane so se osmič uvrstili v konferenčni finale. Foto: Reuters
Kevin Durant
Kevin Durant je za tri točke metal 5/8. Foto: Reuters
Blake Griffin
Blake Griffin je tekmo zaradi osebnih prekrškov zapustil 2:27 pred koncem tekme. Foto: Reuters

Pacersi so v gosteh premagali Washington s 93:80 in dobili serijo s 4:2. Indiana je že zapravila 16 točk prednosti, a je v končnici tekme prevladovala. David West je dosegel 29 točk. Pacersi se bodo v ponovitvi finala Vzhodne konference spet pomerili z Miamijem.

Na poti do zmag
Indiana je v zadnji tretjini sezone igrala nekoliko slabše, a vseeno rešila status prvega nosilca. Pri vsaki zmagi v seriji nad Washingtonom je pomagal drug gradnik - na drugi tekmi je bil to Roy Hibbert, na tretji granitna obramba, na četrti Paul George, tokrat je bil to David West.

West: Vedno se borimo do zadnjih moči
"Res je, imamo veliko orožij, zato nam je uspelo, da smo se prebili v nov finale. Nikoli se nismo predali, vedno se borimo do zadnjega atoma moči," je bil odločen West. Hibbert je dodal: "Ne smemo se prepustiti čustvom, včasih nas res premagajo, takrat igramo slabše. Moramo držati skupaj in se boriti, potem tudi uspeh ne izostane."

Clippersi zapravili visoko vodstvo
Oklahoma pa je bila boljša od LA Clippersov s 104:98 in je prav tako napredovala po šestih tekmah. Clippersi so v prvem polčasu že vodili že za 16, v nadaljevanju pa je Kevin Durant (39 točk) popeljal Thunderje med štiri.

Ko je zadeval še Westbrook, je bilo vsega konec
V razmiku nekaj minut med tretjo in zadnjo četrtino je Oklahomi uspela izjemna serija 30:10, s katero je prevzela vajeti igre v svoje roke. Russell Westbrook, ki je blestel na peti tekmi, tokrat do konca tretje četrtine ni zadel niti enega meta iz igre, v zadnji četrtini pa je dosegel deset od svojih 19 točk.

Liga NBA, končnica, vzhod, polfinale:
Washington (5) - INDIANA (1) - 2:4
80:93 (23:29, 17:23, 23:19, 17:22)
Gortat 19, Beal 16, Hilario 15, Wall 12, Ariza 6; West 29, Stephenson 17, George 12, Hibbert in Hill po 11, Mahinmi 5, Scola in Watson po 4.
MIAMI (2) - Brooklyn (6) - 4:1
Konferenčni finale, nedelja:
INDIANA (1) - MIAMI (2) - 0:0
Zahod, polfinale:
LA CLIPPERS (3) - OKLAHOMA (2) - 2:4
98:104 (30:16, 20:26, 22:30, 26:32)
Paul 25, 7 skokov in 11 podaj, Griffin 22, Redick 16, Jordan (15 skokov) in Barnes po 9; Durant 39 in 16 skokov, Westbrook 19 in 12 podaj, Jackson 14, Adams 10, Fisher 7, Ibaka 6.
SAN ANTONIO (1) - Portland (5) - 4:1
Konferenčni finale, ponedeljek:
SAN ANTONIO (1) - OKLAHOMA (2) - 0:0
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.