Košarkarji Oklahome se veselijo neverjetnega preobrata. Foto: Reuters
Marcin Gortat
Marcin Gortat je odigral najboljšo tekmo v končnici. Foto: Reuters

Kevin Durant je večji del tekme igral zelo slabo (met: 3/17, na koncu 6/22), v odločilnem nizu 17:3 pa je dosegel deset od svojih 27 točk. Še bolj je bil razpoložen Russell Westbrook, ki je dosegel 38 točk, med drugim je šest sekund pred koncem metal za tri točke, po prekršku Chrisa Paula pa je zadel tri proste mete in postavil izid tekme.

Tri usodne napake Chrisa Paula
Na drugi strani je žogo dobil Paul, a mu jo je ukradel Reggie Jackson, čas pa se je iztekel. Clippersi so v črnem nizu edini koš iz igre dosegli 49 sekund pred koncem tekme, ko je Paul zadel za vodstvo s 104:97. Na drugi strani je Durant odgovoril s petimi zaporednimi točkami in znižal na 104:102. Pred odločilnim metom Westbrooka je še eno napako naredil Paul, ki je izgubil žogo. Odlični organizator LA-ja je tako v zadnjih 13 sekundah naredil tri usodne napake (dve izgubljeni žogi in osebna napaka).

Westbrook: Taka zmaga poenoti ekipo
"Ko ti uspe dobiti tekmo po takem preobratu, potem to precej zbliža in poenoti ekipo. To pomeni, da ne smemo delati napak, moramo narediti vse, kar je v naši moči, da dobimo vsako tekmo in vsako serijo," je bil vzhičen Westbrook.

Rivers se je jezil na sodnike
Gostujoči trener Doc Rivers se je razburjal predvsem zaradi sodniške odločitve 11 sekund pred koncem tekme, ko so sodniki po stiku med Paulom in Jacksonom žogo dodelili gostiteljem. "Vsi vedo, da bi žoga morala biti naša. Bili smo oropani, žoga bi morala biti naša," je bil jezen Rivers.

Wizardsi ušli v tretji četrtini
Washington je v gosteh pometel z Indiano s 102:79 in izid v seriji znižal na 3:2. Odločilna je bila tretja četrtina, ki so jo Wizardsi dobili z 31:14 in ušli na varno vodstvo 24 točk. Marcin Gortat je zbral 31 točk in 16 skokov. 30-letni Poljak je bil izjemno razpoložen, saj je iz igre zgrešil vsega dva meta (13/15).

Gortat: Kot da bi bile to zadnje minute
"Igrali smo s strastjo. Prizadevali smo si zmagati in ohraniti možnosti. Zdaj nimamo česa več izgubiti, dokazali smo svoje sposobnosti. Vsako minuto v končnici igramo, kot da bi bila zadnja. Ta pristop se je obrestoval," je navdušeno pripovedoval Gortat, ki je imel veliko podpore tudi pri Johnu Wallu (27 točk).

Liga NBA, končnica, vzhod
INDIANA (1) - WASHINGTON (5) - 3:2
79:102 (19:25, 19:20, 14:31, 27:26)
West 17, George 15, Stephenson in Copeland po 9, Watson 7, Scola 5; Gortat 31 (met: 13/15) in 16 skokov, Wall 27, Beal 18, Ariza 10 in 10 skokov, Hilario in Harrington po 4.
Sreda:
MIAMI (2) - BROOKLYN (6) - 3:1
Zahod:
OKLAHOMA (2) - LA CLIPPERS (3) - 3:2
105:104 (25:34, 27:24, 28:28, 25:18)
Westbrook 38, Durant 27 in 10 skokov, Adams 9, Ibaka, Sefolosha in Jackson po 8; Griffin 24 in 17 skokov, Crawford 19, Paul 17 in 14 skokov, Barnes (10 skokov) in Reddick po 16.
Sreda:
SAN ANTONIO (1) - PORTLAND (5) - 3:1
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.