Poleg Zorana Dragića (13 točk) si pozitivno oceno pri Krki zasluži tudi novi organizator igre Afik Nissim. Dosegel je 11 točk. Močno se je poznala odsotnost Smiljana Pavića, Jure Lalić ni bil dovolj za boj z nasprotnimi centri. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Aleksander Sekulić
Aleksander Sekulić se sprašuje, kako najti pot iz krize. Krkaše tepejo zlasti padci v drugem polčasu. Foto: MMC RTV SLO
Turki premočan zalogaj za Krko

Slovenske prvake je dokončno pokopal neprepričljiv začetek zadnje četrtine, ko so tekmecem dopustili sedem zaporednih točk za zaostanek 15 točk (49:64). Gostitelji, še naprej neporaženi na domačem parketu v evropskem pokalu, so nato suvereno zadržali prednost. Največ so vodili za 16 točk (71:55), četi Aleksandra Sekulića pa se je v zaključku uspelo približati največ na osem točk zaostanka (73:65).

Novomeščani so imeli s turškim predstavnikom velike težave vse od prve četrtine, ko so nazadnje tudi vodili. Tako so ob koncu druge četrtine zaostajali že za devet točk (40:31), v tretji četrtini pa po zabijanju Chucka Davisa za 14 (50:36).

Pri gostiteljih se je najbolj izkazala veteranska dvojica Serkan Erdogan in Kenan Bajramović, skupaj sta dosegla 26 točk. Krka v letošnjem letu še ni zmagala, to je bil njen četrti zaporedni poraz v vseh tekmovanjih.

Drugi obračun v skupini K med Budućnostjo in Spartakom nekdanjega slovenskega selektorja Jureta Zdovca je dobil slednji s 57:65. V četrtfinale napredujeta prvi dve ekipi. Krka v naslednjem krogu v Novem mestu gosti Budućnost.