Krka v letu 2012 še nima zmage. Foto: MMC RTV SLO
Krka klonila še šestič zapored

Krka je po trojki Afika Nissima, ki je bil na začetku edini razpoloženi igralec domačih, dobro odprla tekmo, toda nato izgubljala žoge in imela težave z agresivno obrambo. Gostje so z delnim izidom 0:14 tehtnico hitro nagnili na svojo stran. Ob polčasu je bilo 30:40.

Kapetan v prvem polčasu brez točke
Novomeška ekipa se je mučila v napadu, manjkali so protinapadi, kar je bila posledica tekmečevega odličnega skoka v napadu. Pravega žara v igri ni bilo. Kapetan Jure Balažič se v prvem polčasu ni vpisal med strelce.

Dragić vlil nekaj upanja
Ob koncu tretje četrtine je Budućnost vodila že z 39:57. Tri minute pred koncem je bilo po trojki Vitovca že 53:67. Toda Krka se ni predala in je po zaslugi Dragića, Balažića in Murića dosegla naslednjih 9 točk - prav ob začetku zadnje minute je Dragić znižal na 62:67.

Šesti zaporedni poraz neizbežen
Toda pravih možnosti za preobrat ni bilo in Krka je izgubila že šestič zapored. S 14 točkami in sedmimi skoki je bil najboljši igralec Zoran Dragić. Prva strelca Budućnosti, ki je v zadnjem obdobju v odlični formi, sta bila s po 11 točkami Nikola Ivanović in Kanadčan Jermanine Andeson. V prvem polčasu je z 10 točkami izstopal Milan Milošević. Hasan Rizvić ni dosegel nobenega koša.