Dušan Djordjević je imel mirno roko pri prostih metih v zadnji minuti. Vseh sedem točk je dosegel iz prostih metov, le zadnjega je zgrešil. Končalo se je srečno za Krko. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Aleksandar Džikić
Aleksandar Džikić je bil po zadnjem pisku sirene izjemno vesel. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Velik uspeh Krke

Slovenski prvaki so v letošnji sezoni že igrali na pokalnem turnirju, v Ligi NLB pa so se uvrstili na zaključni turnir, ki bo med 19. in 21. aprilom v Ljubljani.

Green neustavljiv v uvodnih minutah
Gostje, ki so prvo tekmo v dvorani Leona Štuklja dobili z 78:72, so začeli odlično. Blestel je nekdanji igralec LA Lakersov Devin Green, ki je hitro nanizal šest točk (2:10). Tri minute pred koncem uvodne četrtine je Bruno Šundov polagal za 6:15. Krka je na krilih Jureta Balažiča naredila delni izid 9:0 in po desetih minutah je bil izid izenačen (15:15).
Dominic James, Brandon Heath in razigrani Green so znova poskrbeli za vodstvo bolgarske ekipe (19:25). Goran Ikonić je z dvema trojkama ujel priključek (27:29), Lukoil pa je ob odmoru vodil za dve točki (29:31).
Kriza sredi tretje četrtine
Na začetku drugega polčasa je Šundov zadel izza črte, nato pa sta bila za tri točke natančna Ikonić in Edo Murić, s serijo 8:0 so gostitelji povedli s 37:34. Green in Heath sta izkoristila številne napake Novomeščanov in z delnim izidom 0:10 so gostje znova prevzeli pobudo (42:48). Do konca tretje četrtine so se izbranci Aleksandra Džikića le pobrali in po izenačenem boju zadržali zaostanek iz polčasa (49:51).
Heath zgrešil trojko za zmago
Izenačena tekma se je nadaljevala, Travis Peterson je s trojko poskrbel za šest točk naskoka gostov sredi zadnje četrtine (55:61). Krka je po štirih točkah Balažiča s serijo 6:0 prevzela vodstvo v 38. minuti (66:63). 25 sekund pred koncem je Božidar Avramov izgubil žogo in Bolgari so morali s prekrški ustavljati gostitelji. Djordjević in Ikonić sta bila natančna, pri izidu 71:69 pa je Djordjević štiri sekunde pred koncem zgrešil drugi prosti met. Heath je pohitel v napad, vrgel za tri točke iz dokaj ugodnega položaja, žoga se je odbila od obroča in veliko slavje v Novem mestu se je začelo.
V polfinalu z Lokomotivo iz Kubana
Na zaključni turnir Pokala Eurochallenge, ki bo med 29. aprilom in 1. majem, so se uvrstili ruski ekipi Lokomotiva in Spartak ter belgijski Oostende. Prizorišče še ni znano. V polfinalu se bodo Dolenjci 29. aprila pomerili z Oostendejem.