Goran Ikonić je bil s 16 točkami najboljši strelec Krke. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Potem ko je bolgarska ekipa v torek zmagala v Novem mestu, so mnogi menili, da se Krka ne bo pobrala, toda že uvod (5:12) je pokazal veliko odločnost slovenskih prvakov, zlasti v obrambi. Na začetku druge četrtine so po delnem izidu 2:12 povedli s 13:28 in prednost povečali na 18 točk (18:36), pri čemer je Zoran Dragić dosegel 10 točk. Ob polčasu je bilo 23:37.

Lukoil je v tretji četrtini vzpostavil ravnotežje, po trojki Gorana Ikonića pa se je Krka spet malce oddaljila (38:51). Zadnjih šest točk v tretji četrtini je dosegel Lukoil in si pred odločilno četrtino (44:51) lepo povečal možnosti za uspeh.

Ko je prvi strelec tekme Brandon Heath (20 točk) s prostimi meti znižal na 49:55, se je zdelo, da bo Krka spet popustila v ključnih trenutkih, toda Ikonić je odgovoril s trojko in novomeška barka je spet krenila v pravo smer. Pet minut pred koncem tekme je bilo varnih 13 točk (65:52) razlike.

Goran Ikonić je dosegel 16 točk, Zoran Dragić 14, Smiljanu Paviću pa je uspel dvojni dvojček: 13 točk in 14 skokov. Opazen je bil tudi prispevek Dušana Djordjevića: 10 točkam je dodal 6 skokov in 5 podaj. Krka je skok dobila s 44:29.

Odločilna tekma bo v sredo v Novem mestu.

Pokal Euro Challenge, četrtfinale, druge tekme:
LUKOIL (BLG) - KRKA (v zmagah 1:1)
61:75 (11:16, 12:21, 21:14, 17:24)
Heath 20, Avramov 9, Stojkov in Peterson po 6, James in Šundov po 5, Banev in Veselinov po 4, Green 2; Ikonić 16, Dragić 14, Pavić 13 in 14 skokov, Djordjević 10, Booker 9, Balažič 5, Murič in Drobnjak po 3, Krivec 2.

Pinar Karsiyaka (TUR) - SPARTAK (RUS) (0:2)
71:89 (19:21, 24:22, 14:22, 14:24)

LOKOMOTIV KUBAN (RUS) - Gravelines (2:0)
86:68 (26:14, 20:18, 25:16, 15:20)

Petek:
VENTSPILS (LAT) - OOSTENDE (BEL) (0:1)

V odebeljenem tisku je izid v zmagah; igrajo na dve zmagi. Zaključni turnir bo od 29. 4. do 1. 5.