false
Zlatorog je na domačem parketu nadigral Union Olimpijo. Foto: BoBo

Dobro smo igrali tako v obrambi kot napadu, kjer smo igrali povezano in nesebično. To je bila ena od naših boljših predstav v tej sezoni.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga

Prednost, ki so si jo priigrali ob koncu druge četrtine, so zlahka zadržali tudi v drugem polčasu. Ne morem reči, da si nismo poskušali, tokrat preprosto nismo bili sposobni ničesar spremeniti. Razmisliti moramo, česa si želimo v prihodnosti in kakšni so naši cilji.

Gašper Okorn, trener Uniona Olimpije
Hrovat: Naredili smo preveč napak

Prvi sta se na parket podali Krka in Rogaška. Ta je tekmo v Novem mestu odlično začela, po dobrih šestih minutah igre je vodila že za deset točk (7:17). Miha Fon je ob izteku 1. četrtine zadel še trojko in Slatničani so prišli do najvišje prednosti na tekmi (12:24).

Krka je razliko prepolovila na polovici drugega dela igre (21:27), z borbeno igro in napakami Rogaške pa jim je ob koncu prvega polčasa uspelo preobrniti tok igre. Dobro minuto pred koncem je po košu Matica Rebca tudi povedla (35:34). K preobratu je najbolj pripomogel Erjon Kastrati, ki je med drugim zadel dve trojki, Krka je na odmor odšla s štirimi točkami prednosti (37:34).

Krka se je na začetku tretje četrtine oddaljila na osem točk prednosti, a je Slatinčanom hitro uspelo uloviti razliko, tako da je bila razlika minimalna pred začetkom odločilne četrtine (56:53).

Rogaška zapravila napad za izenačenje
V zadnji četrtini sta bili ekipi izenačeni, slabi dve minuti pred koncem je razlika še vedno znašala tri točke v korist Krke. Sledile so napake na obeh straneh, Rogaška je skušala s trojkami izenačiti, a ji to ni uspelo. Slatinčani niso izkoristili niti zadnje priložnosti 14 sekund pred koncem, ko so imeli napad za izenačenje. Izgubili so žogo in Krki omogočili slavje.

Pri Krki so največ točk dosegli Marko Luković (17 točk), Kastrati (14 točk) in Žiga Dimec (12 točk in devet skokov). Pri Rogaški so 13 točk dosegli Miha Fon, Tadej Ferme in Darwin Davis Jr.

Drugi poraz Olimpije
Druga tekma v Ligi za prvaka ni bila tako izenačena kot prva. Laščani so razliko naredili v prvem polčasu, ob premoru so vodili za 14 točk (45: 31). Ključni del tekme sta bila druga polovica druge četrtine in uvod v nadaljevanje. Zlatorog je namreč v tem času naredil delni izid 26:4 in v 22. minuti povedel z rekordnimi devetnajstimi točkami naskoka (50:31).

Ljubljančani so zadnjo četrtino začeli z 11 točkami zaostanka, a jim tega ni uspelo izničiti. Zmaga je tako zasluženo pripadla Laščanom, pri katerih sta 18 točk dosegla Igor Tratnik in Nejc Barič. 18 točk je dosegel tudi najučinkovitejši igralec Olimpije Nikola Janković.