Jaka Blažič je odigral najboljšo tekmo sezono, toda njegovih 30 točk (zadel je štiri trojke iz šestih poskusov) Unionu Olimpiji ni pomagalo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
V Stožicah je bilo več kot 2.000 gledalcev, od tega precej navijačev Krke. Foto: MMC RTV SLO
Če se bosta Union Olimpija in Krka spet pomerili v velikem finalu državnega prvenstva, bo odločilna tekma v Novem mestu. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Krkaši osvojili Stožice

Branilci naslova državnega prvaka so v Stožicah vodili vso tekmo. Že v prvi četrtini so si s hitro igro in natančnimi meti priigrali 16 točk prednosti. Union Olimpija se je ob razpoloženem Blažiču (30 točk) v tretji četrtini približala na 42:47 in še enkrat zagrozila ob koncu tekme (po trojki Blažiča je bilo le štiri točke razlike), toda Krka se je mirno ubranila ter zasluženo osvojila prvo mesto v Ligi za prvaka. V polfinalu jo čaka Zlatorog, ki je premagal Helios in si priboril 4. mesto.

Prva četrtina: Krka povedla za 16
Krka je v prvi četrtini povsem prevladovala. S hitro igro, dobljenim skokom in natančnim metom (iz igre v prvi četrtini 13/19, Olimpija le 4/15) je vodila z 0:8, 3:14 in 7:20. Niti conska obramba Unionu Olimpiji ni pomagala. Po trojki Jureta Balažiča je bilo 11:27. Olimpija je igrala bledo, zmogla je vsega 13 točk v desetih minutah, od tega Sasu Salin pet. Zoran Dragić sedem za Krko.

Druga četrtina: Olimpija vztrajala pri coni
Olimpija je vztrajala s consko obrambo, zaustavila Krkin protinapad in vsaj vzpostavila ravnotežje, čeprav je bila Krka natančna pri metih za tri točke. Krivec je zadel šesto Krkino trojko iz devetih poskusov in prednost povišal na 15 točk (26:41). Pred začetkom zadnje minute prvega polčasa je ljubljanska ekipa s pomočjo šestih točk Gorana Jagodnika prišla na minus deset (32:42), ob trojki Jake Blažiča pred zvokom sirene pa je bilo ob odmoru 35:42.

Tretja četrtina: Olimpija se je približala na pet točk
Pri 38:47 se je obema ekipama ustavilo, tudi Dragić je zgrešil enostavno zabijanje. Strelski post je prekinila Olimpija s štirimi zaporednimi točkami in Sekulić je moral pri 42:47 vzeti minuto odmora. Krka si je spet priborila otipljivejše vodstvo (45:56), Jure Lalić je blestel s skoki v napadu. Ravnotežje je držal Blažič (20 točk do konca tretje četrtine). Pred odločilnimi desetimi minutami je bilo 49:57.

Zadnja četrtina: Blažič do svoje 30. točke
Abdul Hamid je pet minut pred koncem zadel za 53:65, nato pa je Krka zapravila nekaj napadov in Olimpija je to znala izkoristiti (60:65). V predzadnji minuti je imel Blažič odprt met za tri točke, vendar svoje ekipe ni približal na dve točki zaostanka, mu je pa to uspelo v zadnji minuti, toda razlika štirih točk je bila že prevelika. V naslednjem napadu je Abdul Hamid dosegel verjetno odločilni koš za 65:71. Zmago je nato s prostima metoma potrdil Zoran Dragić.

Sašo Filipovski, trener Uniona Olimpije: "Razlika med ekipama je bila na tokratni tekmi v energiji, saj so nas košarkarji Krke pretekli in preskakali oziroma enostavno igrali z večjo željo. Ritma nam ni uspelo spremeniti, poleg tega pa smo slabo metali, zaradi česar je več kot zasluženo zmagala dolenjska ekipa. Razen Jake Blažiča razpoloženega moža nismo imeli."

Aleksander Sekulić, trener Krke: "Rad bi čestital fantom, saj so igrali res fantastično. Borili so se od prve do zadnje minute, dali res vse od sebe in mislim, da je to edini način, na katerega smo lahko uspešni, poleg tega pa smo ves čas nadzirali rezultat. Še posebej sem zadovoljen, da smo tako pomembno zmago dosegli v gosteh in da smo si s tem zagotovili prednost domačega terena v morebitnem finalu."

Na zaključnem turnirju Lige Aba sta si finale priborila gostitelj turnirja Maccabi (z 82:60 je v polfinalu premagal Budućnost) in Cedevita (z 68:56 je bila boljša od Partizana).