Košarka
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 4.0 od 25 glasov Ocenite to novico!
Paolo Marinelli, Žiga Dimec in soigralci so vrhunsko odigrali zadnjih pet minut. Foto: www.alesfevzer.com
Jurica Golemac je čestital Simonu Petrovu, ki je odlično vodil ekipo v zadnjih petih minutah. Foto: www.alesfevzer.com

Koper - MMC RTV SLO

Košarkarji Krke so z odlično igro v končnici dobili odločilno tekmo polfinala Lige Nova KBM v dvorani Bonifika v Kopru. Sixt Primorska je imela vse v svojih rokah, na koncu pa je ostala brez finala (72:74).

Koprčanom se ni uspelo uvrstiti v prvi finale državnega prvenstva. Novomeščani bodo lovili osmi naslov prvaka.

Ekipi sta bili v prvem polčasu zelo izenačeni, s trojko šest sekund pred odmorom je Tadej Ferme poskrbel za minimalno vodstvo gostiteljev (42:41).

34 točk Čakaruna premalo
Pomembnejšo razliko so gostitelji naredili v tretji četrtini, najprej z delnim izidom 5:0 za 52:47, kar je bila takrat najvišja prednost Sixta na tekmi, nato pa je še naprej blestel Marjan Čakarun, ki je bil nerešljiva uganka za Novomeščane, saj je imel po treh četrtinah kar 32 točk, na koncu pa 34 točk in indeks 35.

Pred zadnjimi desetimi minutami so Koprčani vodili s 63:53. Dolenjci so zadnjo četrtino dobro odprli, naredili delni izid 4:0, a so se Primorci še pravi čas zbrali.

Krka končala tekmo z delnim izidom 17:5
Pet minut pred koncem je Sixt Primorska povedla s 67:57, nato pa so se gostje razigrali. Marko Jošilo, Paolo Marinelli in Žiga Fifolt so zadeli trojke in z delnim izidom 0:11 je Krka prevzela vodstvo. Čakarun je zadel le en prosti met, 48 sekund pred koncem pa je Marinelli zadel za novo vodstvo Krke (68:70).

Bratož je bil nato natančen pri prostih metih in prednost Novomeščanov je narasla na 69:74. Nejc Zupan je iz težkega položaja zadel izza črte, Dino Cinac je zgrešil oba prosta meta in gostitelji so imeli še zadnjo priložnost. Brez minute odmora so štiri sekunde pred koncem skušali prek Matica Rebca (2/11 iz igre) priti do izenačenja, a je Bratož izsilil osebno napako v napadu.

Petrov: Verjamem, da še nismo rekli zadnje besede
"Težko je kaj pametnega reči po taki infarktni končnici. Čestitke mojim fantom, vesel in zadovoljen sem, da se niso predali tudi pri prednosti Primorske z desetimi točkami pet minut pred koncem. Borili so se kot levi in to se jim je na koncu še kako obrestovalo. Zdaj smo po štirih letih spet v finalu in verjamem, da še nismo rekli zadnje besede," je bil zadovoljen trener Krke Simon Petrov.

"Čestitam Krki za zmago in mojim fantom za prikazano borbo in željo. Zahvalil bi se publiki, ki nas je odlično spodbujala. Takšen je na žalost šport. Ob koncu tekme smo bili prekratki in želeli prehitro zgolj braniti priigrano prednost," je pojasnil trener Sixta Primorske Jurica Golemac, ki je podaljšal pogodbo do leta 2020, potem ko je osvojil Pokal Spar v Tivoliju sredi februarja.

Finale se začenja v soboto v Stožicah
Petrol Olimpija si je zagotovila finalno vstopnico z dvema zmagama nad Rogaško. Finale se bo začel v soboto ob 17.30 v Stožicah. Vse tekme bodo v prenosu na TV SLO 2 in MMC-ju.

Polfinale, tretja tekma:
SIXT PRIMORSKA - KRKA 1:2
72:74 (20:23, 22:18, 21:12, 9:21)
1.500; Čakarun 34 (11/16 za dve) in 8 skokov, Hodžić 10, Ferme 9, Rebec in Vujasinović po 7, Zupan 3, Joksimović 2; Bratož 21 (3/7 za tri), Marinelli 16 (4/8 za tri), Dimec 11, Zagorac 9, Jošilo 8, Fifolt 4, Kovačević 3, Cinac 2.

Rogaška - PETROL OLIMPIJA 0:2

Izid v zmagah je v krepkem tisku. Igrali so na dve zmagi.

Finale, prva tekma, sobota ob 17.30:
PETROL OLIMPIJA - KRKA

Druga tekma, torek, 22. maja, ob 18.00:
KRKA - PETROL OLIMPIJA

Tretja tekma, petek, 25. maja, ob 18.00:

Morebitna četrta tekma bo 27. maja, peta pa 29. maja.

A. G.
Voly
# 14.05.2018 ob 21:39
Najprej čestitke Krki za tole res neverjetno zmago, ki so si jo zaslužili.
Znova bom napisal, Golemac ni pravi trener, enostavno nima občutka in že drugič to pomlad je izgubil odločilno tekmo s Krko. Rebcu pušča preveč svobode, ne vem, mogoče ga celo vzpodbuja k toliko nerezonskim metom, ki jih vedno znova pokopljejo. Osebno bi bolj forsiral Fermeta in manj Rebca. Ekipa je preveč odvisna od odstotka meta trojk in potem se zgodi na odločilnih tekmah, da roka drhti in rezultat je tu. In konec koncev, če ima ekipa tako razpoloženega igralca, kot je bil danes Čakarun, ne sme izgubiti tekme! Res so bili nerodni.
Po drugi strani pa je Petrov pametno igral na Dimca, Primorci so si nabirali osebne napake in na koncu je bil ravno to velik faktor pri zmagi Krke. In pravi občutek Petrova - ko je videl, da ima Bratož svoj dan, ga je puščal v igri skoraj vso tekmo, v odločilnih trenutkih pa so pametno odigrali na njega in Bratož ni razočaral! Omeniti je treba še Marinellija in to je to! Še enkrat, bravo Krka, tudi Olimpija ne bo imela lahkega dela z njimi!
stari59
# 14.05.2018 ob 21:56
Rebec je nekoristen in povrhu še umazan igralec.
mmc22
# 14.05.2018 ob 20:39
Mirno lahko rečemo da je Krka pošteno in borbeno zmagala.Sixt in Golemac pa niso dorasli pomembnim tekmam.
In še enkrat več-največ zaslug za poraz- naduvani Rebec!!!
In vsa čast Čakarunu!!!
davison20
# 14.05.2018 ob 20:31
V glavnem dve najpomembnejši tekmi s Six Primorsko smo dobili, finale 2. ABA lige in tretjo polfinalno pri njih doma.
johnsmith
# 14.05.2018 ob 21:07
Kot sem že prej napovedal, da je Rebec Krkin najboljši igralec. Hvala bogu, da smo se ga rešili.
as_kgarnett
# 14.05.2018 ob 20:35
domačini so sami zakockali finale, Krka je to znala kaznovati
mladi portugizac
# 14.05.2018 ob 21:33
Evo nas! : ))

Po 3 letih grenkih razočaranj ob koncu sezon, ko je bila Krka favorit za osvojitev prvenstva, pa je neslavno izpadla že v polfinalu, se je uspela prebit v finale v tej sezoni, ko ti ni pričakoval skoraj nihče! Krka je tako letos osvojila 2. balkansko ligo in si s tem (za razliko od nekaterih) na parketu pošteno izbojevala sodelovanje v 1. balkanski ligi, v dp pa je prišla v finale - že to dvoje seveda zadošča za predčasni zaključek, da je ta sezona za Krko zelo uspešna in izrazito nad pričakovanji! Tako v finalu 2. aba lige kot v polfinalu je premagala klub z občurno višjin proračunom in dokazala, da tradicija vendarle nekaj velja in da se vendarle da tudi z domačimi fanti (dober poduk tudi za v prihodnje). Pri tem ne pozabit, da je Krka finale izborila dokaj oslabljena (predvsem kar se tiče rotacije) saj je igrala brez poškodovanih Osolnika in Šiške (ki sta oba tekom sezone občutno dvignila nivo svoje igre), zadnji 2 tekmi pa tudi brez kapetana Đape, ki se je poškodoval na začetku 2. tekme.

Po dolgem času spet klasično finale...lepo... : ) Za razliko od nekaterih dolenjskih navijačev, ki so očitnože že kar v naprej spustili hlače, pa menim, da Krka tudi v finalu ni brez možnosti!
Frfrofnofka
# 14.05.2018 ob 21:27
Res smešno da ima Rebec zlato kolajno z evropskega...v Sloveniji se pa ekipe prepirajo kera ga bo imela, ker ga noben noče :D
doncic7
Ce je olimpija pametna naj za drugo sezon podpise Marjana Carakuna! 34 pik je dal skoraj pol svoje ekipe!
Rebec zasral na koncu + njegove trojke 2/9 joj joj a je to kak reprezentant?!?

Drugace Krka zasluzeno v finalu! Zelim jim srecno proti Olimpiji
softdream
# 14.05.2018 ob 20:53
Rebec naj gre kar v pokoj, svoj višek je že dosegel lani, ko mu je uspelo prit v ekipo reprezentance.
rangerno1
Smešno je, da toliko vložiš v klub kot Sixt Primorska, potem pa navkljub verjetno največjem trenerskem štabu izmed vseh ekip izbereš šarlatana Golemca za glavnega trenerja. Kot, da že ni bilo dovolj, da je zaradi svojih izpadov zaštrikal 2. ABA ligo, potem pa še tole danes, ko je bilo zadnjih 5 min odigrano res patatično. Golemac ni zrel za takšen nivo in odstopiti bi moral že po tistem debaklu v 2. ABA ligi. Potem pa ga vidiš, ko konec hodi sredi dvorane in "je_e mater" vsem po spisku. Katastrofa! To je to od sezone Sixt Primorske, torej NIČ! Na začetku sezone se nisem strinjal z nekaterimi, da je klub precej umeten in da je na kupu preveč egov, na koncu se je vsaj kar se mene tiče izkazalo, da je bil trener PRESLAB!
Pjanc
# 14.05.2018 ob 20:32
Zdej se bo Rebec spet šopiril kot pav na Instagramu? #hatersgonahate
Gandhi1
# 14.05.2018 ob 15:37
Mene sam zanima, zakuga je prenos sele po hokej tekmi? Neki kvazi sportic, ceb vsaj slo igrala razumem, tko pa igra kar nekdo, pa je to vec od domacga basketa? Ja kmetija no
Bootsy
# 14.05.2018 ob 21:01
Ce smo cist posteni, glede na to kako je krka delovala v zacetku sezone od nje taksnega uspeha ni nihce pricakoval.
Zmagali so tisto kar je bilo potrebno kar je stelo tako da lahko komot recemo, da je sezona uspesna glede na to kaksno ekipo imajo.
alexsij
# 14.05.2018 ob 20:40
Rangerno1

Ne vem no... Osvojil so pokalno lovoriko, igral v finalu 2. aba lige in nakonc za malenkost zgrešil finale prvenstva. Vrjetno se bodo tepli po glavi zaradi obeh tekem s krko, ampak to je še en pokazatelj, da mora klub postati zrel in takšni porazi te delajo zrelega. Vzpostavili so mladinsko šolo na celotni obalni regiji, marketinško so par nivojev nad ostalimi prvoligaši, da vam pa gre golemac v nos je pa že itak jasno. Dejstvo je pa tut to, da je sam mlad trener in se bo učil iz teh porazov. Čestitam krki za finale, čeprav iskrene čestitke tut primorcem. Upam, da bodo naslednje leto še močnejši in bodo tako malce dvignili kvaliteto slo košarke.
mmc22
# 14.05.2018 ob 19:09
Samo zaradi rebca bo sixt izgubil!!!
INDIJANC!!
verbatim989
# 14.05.2018 ob 20:28
Na obeh pomembnih tekmah je Krka premagala Primorsko.
Na pou Slovenc
# 14.05.2018 ob 19:40
Bolana podaja Bratoža in sm prepričan da bi šla na YouTube, ce seveda ne bi zahebu hlod Dimec:(
themetun
# 14.05.2018 ob 21:54
Se spodobi, da reprezentančna centra igrata v finalu.
davison20
# 14.05.2018 ob 21:04
Karma je bitch, lani je Rebec Krki speljal finale, letos Primorski. hvala bogu, da ko je jokcal po neuspeli preizkušnji v Rusiji po NM, da ga niso hoteli vzeti.
dimna bomba
# 14.05.2018 ob 20:49
Čestitke Krki od navijača Olimpije. Na današnji tekmi sem si zelo želel zmage Krke, saj so vendarle klub s tradicijo, za razliko od Primorcev. Pa saj bi še nekako prenesel ta klub, če ne bi imel najbolj antipatičnega trenerja Golemca in "slovenskega Currya" Rebca, ki mi po domače povedano gresta zelo na živce. Drugače pa veliko sreče Krki v finalu, kjer pa nekaj več možnosti dajem Olimpiji, ki ima po imenih boljše moštvo. Je pa seveda vse mogoče.
super_balotelli
# 14.05.2018 ob 20:26
haha bravo Rebec
KLIPAN
# 14.05.2018 ob 23:34
Slovenski reprezentant Rebec pa v eni od glavnih tekem sezone 2/11 met????
Ta bo tudi večni talent, se mi zdi.
felipesko
# 14.05.2018 ob 22:26
Toliko dobrega Rebec ni naredil za Krko,ko je še igral za Krko.....
To je dilkan za ulični basket...........ne samo,da je metal planke,tudi žogo je oddajal šuterjem v 23-i sekundi.....
No.tudi Golemcu ni bilo nič jasno.....Čakaruna zadnjih 5 minut ni bilo nikjer,ker je izgorel in ga ni spočil 2 minuti pri 10 tih pikah vodstva....
Ibor
# 14.05.2018 ob 21:50
Najprej cestitke Simiju in celotni ekipi Krke za preboj v finalee.Ce se dotaknem polfinala s Sixtom nas je ki navijamo za Krko resil najprej Golemac potem pa se tisti indijanec Rebec.Lani je nas namocu letos pa....karma.....Sixt.Pac vec srece prihodnje leto...je pa res,da je ekipa Sixta zelo dobro funkcionirala cez celo sezono.Lepo je da je v Sloveniji zrasel se en kosarkarski center.Se Lasko se naj dvigne pa bo se bolje.
zamudnik
# 14.05.2018 ob 21:41
Možnosti bi imeli, če bi imela Olimpija v trenerskem štabu Jagodnika. Temu očitno res ni dano, da bi bil kdaj slovenski prvak.
jasej1
Čestitke Krki, ampak s takšno igro bo težko konkurenčna Olimpiji v finalu. Primorsko so pokopale osebne napake in pa, nič novega, Matic Rebec s čudnimi meti, prodori... v zadnjih minutah.
Johnsmith
Upam da se ga tudi mi rešimo in da je bila to njegova zadnja tekma v dresu Sixta!!
Haribo
# 14.05.2018 ob 19:55
Čakarun proti Dimcu zgleda kot, da je prišel iz NBA.
Robin Lood
# 15.05.2018 ob 08:23
Bratož namesto Rebca v reprezentanco, prosim. Res, da nima toliko samozavesti. Vendar slednji je ima občutno preveč, glede na znanje.
MiD
# 15.05.2018 ob 08:21
Perko na kosarka.si piše, da Primorsko gotovo zapuščajo Rebec, King in Morina. Brez škode se lahko poslovijo tudi od Vujasinoviča in Mulalića.
Zanje gotovo ne bo težko najti tudi bolj kvalitetnih zamenjav. Primorska mora zadržati Čakaruna, Fermeta, Joksimovića in Kosija. Od možnih okrepitev bi bilo lepo v oranžnem dresu gledati domačina Gregorja Hrovata! Nujno bodo morali najti visokega centra in krilnega centra. Zagotovo bosta v naslednji sezoni veliko priložnosti dobila Gorbačov in Glas.

V Krki najbrž ne gre pričakovati velikih sprememb, ki jih v resnici niti ne potrebujejo. Ta ekipa bo z nekaj zamenjavami sposobna dobro igrati tako v ABA ligi, kot v ostalih tekmovanjih.
Dimec bo zagotovo šel v tujino zato bodo ob Fifoltu potrebovali novega prvega centra. Dobro bi bilo zadržati Jošila in Marinellija, (razen, če se ne bo vrnil Jaka Klobučar). Sicer pa bodo verjetno najboljše okrepitve za naslednjo sezono kar domači mladi, ki so v tej sezoni naredili velik korak Šiška, Osolnik, Škedelj, Jančar Jarc in Stipaničev. Tudi Petrov je dokazal, da je sposoben voditi ekipo in bo v naslednji sezoni gotovo še boljši prvi mož na klopi Dolencev.

Ne glede na prihodnje spremembe v obeh klubih, najbolj veseli dejstvo, da se počasi v Novem mestu vračajo navijači in, da so Kopru (v celotni slovenski Istri) resnično sprejeli klub za svoj ponos!
Nm
# 15.05.2018 ob 06:38
Ostati mora tudi Marinelli.
Bootsy
Trifunovič nebi naredil napake če bi namesto Rebca vpoklical Bratoža.

Rebec je bol za škodo kot za dodano vrednost. Samo gleda kako bo vrgel za 3 namesto da bi iskal kakšen prodor. Bratož kuker je na momente hecen se vsaj bori.
zamudnik
# 14.05.2018 ob 21:08
"Jurica Golemac je čestital Simonu Petrovu, ki je odlično vodil ekipo v zadnjih petih minutah."

Fotografija pa iz Novega mesta ... :-)
zamudnik
# 14.05.2018 ob 20:38
Rutinirano. Lagano sportski.
Gandhi1
# 14.05.2018 ob 16:56
Mmc22 mali je forsiran ze od 15 leta...lahk recmo da ce ne bi mel tazga privilegija, da se prve slo lige vpr ce bi vidu..taki so nm sli zmer na organ v garderobi..k igra ker ma kao nek ime, a na treningu so ga vsi motal..sramota
MiD
# 14.05.2018 ob 15:00
Zdi se mi, da bo tretja tekma najbolj izenačena. Krka ima premoč pod košema. Priznam, da nisem gledal cele druge tekme, sem pa opazil, da je Krka presenetila Primorsko, ko sta bila hkrati v igri oba visoka centra Dimec in Fifolt.
Sixt Primorska mora upati na dober strelski večer Fermeta in Rebca. Brez njunih trojk bodo imeli v napadu bolj malo možnosti. Rahlo prednost predstavlja domač teren in navijači, sicer pa se mi zdi, da je Krka bolj kompletno moštvo.
Ne glede na to, kdo bo v finalu, je jasno, da proti Olimpiji ne bo favorit. Je pa Rogaška dokazala, da brez možnosti za naslov tudi ne bo.
Bivši uporabnik
Hvala Rebec!
dominator24
Čestitke krki več kot zasluženo so se uvrstili v finale, samo poglejte kakšen delni izid so jim naredili na koncu.
primorec1111
# 14.05.2018 ob 20:33
E moj Rebec... :D
davison20
# 14.05.2018 ob 18:21
Haribo, kako pa kaj Bežigrad 2005 v nogometu?
MiD
# 15.05.2018 ob 07:58
Mislim, da so kritike na račun Golemca in Rebca zelo pretirane!
Primorska je imela sinoči tudi nekaj smole. Res je, da so se pet minut pred koncem "ustrašili" zmage, kar se je poznalo posebej potem, ko sta trojki zadela Jošilo (pred tem so ga zelo dobro ustavili) in Fifolt, ki je srečno zadel ko je v zadnji sekundi imel žogo in je moral metati!
Na drugi strani so domači igrali na dolg napad, kar se jim je maščevalo, ker so bili v zadnjih sekundah potem pa sta bila Ferme ali Rebec prisiljena metati za tri, zadela pa, verjetno tudi zaradi utrujenosti, nista. Potop Primorske je dokončal hladnokrvni Bratož, ki je tekmo tudi odlično pričel in je bil najboljši v vrstah Krke.
V prvem polčasu je Primorska kljub odličnemu metu gostov držala stik predvsem zaradi velikega števila izgubljenih žog Krke! Primorci so kljub izjemnemu Čakarunu izgubili boj pod košem (38:28 v korist Krke) pa tudi zunanji igralci Krke (Bratož, Marineli, Kovačič, Škedelj) so bili na koncu uspešnejši od Primorcev (Rebec, Ferme, Vujasinovič, Hodžić).

Sixt Primorski za minulo sezono vse čestitke! Verjamem, da bodo naslednje leto še boljši, vendar bo gotovo vsaj v DP tudi konkurenca še močnejša! Predstavniki kluba so se v Atenah zanimali za Ligo prvakov. Po sinočnjem porazu je jasno, da v njej naslednje leto še ne bodo igrali. Morda pa bo v njej nastopila Krka, tudi če ne bo zmagala v finalu, ker vodstvo Petrol Olimpije še naprej upa na povabilo v ECA pokal.
Glede nastopanja naših klubov v mednarodnih tekmovanjih (tudi regionalnem) je zdaj na potezi tudi KZS. Verjetno bodo sprejeli odločitev, da se prva štiri moštva, ki igrajo v ABA ligi, v državno prvenstvo vključijo v drugem delu tekmovanja.
Za konec mojega komentarja; veseli me dejstvo, da imata tako Sixt Primorska kot Krka po tej uspešni sezoni dobro podlago za napredek v naslednji. Oba kluba imata zelo dober mladinski pogon in odlične pogoje za delo, imata dovolj široko bazo mladih domačih igralcev in jedro ekip, ki bi ga morala zadržati tudi v prihodnji sezoni.
Neymar_
# 14.05.2018 ob 23:25
@Nowitzki

Nisem navijač ne enih ne drugih, niti Petrol Olimpije pa ti lahko mirne vesti zatrdim da imajo glavni igralci Sixt Primorske višjo plačo kot igralci Olimpije in Krke. Krka je konkretno oklestila proračun, za Olimpijo se pa tako ali tako o čem se gre.
zamudnik
# 14.05.2018 ob 22:20
Bi pa Hrvata Golemca pohvalil, da tajmavte vodi v slovenščini, ki jo tako očitno razume tudi King. Nadaljeval pa ne bom, ker me bo kdo iz NM napadel, da to itak ni pomembno.
knjigobub
@davison20 res bi blo škoda, da bi bla metla pa samo ena tekma v nm, js pravim, da bo krka prva s 3:1 pač sem optimist in se ne bojim nekega 18 let starega ukrajinca, smnpa vesel ker tako misliš, ker si podobno mislil pred abo in drugo tekmo pol finala...krka bo prvak!
DrFunk
Danes Krka ni imela dneva pa so vseeno zmagali. Kako Primorski ni ratalo mi res ni jasno!