Jaka Lakovič
Jaka Lakovič ni imel svojega večera v Moskvi. Foto: EPA
Jaka Lakovič in Nenad Krstić
Nenad Krstić je bil neustavljiv pod obročema. Foto: EPA

Barca je začela zelo dobro, na začetku druge četrtine je po trojki Juana Carlosa Navarra povedla z 28:18, a so Litovci na krilih Robertasa Jevtokasa odgovorili z delnim izidom 13:1. Žalgiris je imel ob odmoru točko naskoka (42:43), Lorbek je do odmora dosegel 13 točk.
Na začetku zadnje četrtine so Katalonci s serijo 8:0 odločili tekmo. C. J. Wallace je bil natančen izza črte, Joe Ingles pa je povišal na 71:59. Barca je na koncu zmagala za 14 točk in ostaja brez poraza. Lorbek je zgrešil le en met za dve točki (7/8). Na drugi tekmi skupine H je Cantu premagal Maccabi z 82:74.
Gladka zmaga CSKA-ja
Košarkarji moskovskega CSKA-ja ostajajo neporaženi v drugem delu Evrolige. V 3. krogu so odpravili Galatasaray s 85:70. Jaka Lakovič je prispeval pet točk za Turke.

Gostje v uvodnih petih minutah niso dosegli niti točke in CSKA je povedel z 10:0 po treh točkah Andreja Kirilenka in trojki Ramunasa Šiškauskasa. Ob koncu prve četrtine je Lakovič zadel trojko in znižal na 17:12. Ob polčasu so gostitelji vodili s 44:37. V tretji četrtini je bil razigran Krstić, ki je pod košem večkrat polagal, dodal pa je tudi štiri proste mete. Center je že po 30 minutah dosegel 16 točk. Pet minut pred koncem so Moskovčani povedli za 18 točk in srečanje je bilo odločeno.

Krstić je prispeval 20 točk in devet skokov, Miloš Teodosić je dodal 12 točk, trikrat je bil natančen izza črte. Lakovič je igral 22 minut, izgubil je tri žoge in zadel le en met iz igre.

Skupina E:
CSKA MOSKVA
- GALATASARAY
85:70 (19:12, 25:25, 22:15, 19:18)
Krstić 20 in 9 skokov, Teodosić 12 (3/4 za tri), Šiškauskas in Hrjapa po 11; Lucas 15, Arslan 13 ... Lakovič 5 (0/1 za dve, 1/4 za tri) v 22 minutah.

OLYMPIACOS - ANADOLU EFES
83:65 (20:12, 21:24, 12:17, 30:12)
Spanoulis 18, Sloukas 15, Dorsey 15; Barać 14, Vujačić 12 (iz igre 4/11) v 30 minutah, Batista in Lafayette 11.

89:73 (26:16, 24:20, 19:19, 20:16)
Rodriguez 20, Tomić 15, Begić 12 (iz igre 5/7) v 13 minutah; Banić 18, Mumbru 17.

UNICAJA MALAGA - MONTEPASCHI SIENA
68:91 (19:27, 21:23, 17:21, 11:20)
Freeland 14, Darden 13; Moss 20, Lavrinovič 18, Andersen 15.

59:44 (20:12, 16:8, 9:7, 14:17)
Domercant 16, Samojlenko 12, Lyday 10 ... Nachbar 2 v 13 minutah; Melli 17.

FENERBAHČE - PANATHINAIKOS
56:77 (9:24, 10:12, 21:22, 13:19)
Jerrells 12, Ukić 11, Peker 10, Vidmar ni igral; Kaimakoglou 19, Batiste 15, Sato 12 in 10 skokov.

82:74 (23:20, 26:24, 17:16, 16:14)
Micov 17, Basile 14, Šermadini 13, Markoišvili 11; Langford 16,Hendrix 15.

BARCELONA - ŽALGIRIS
94:80 (23:18, 19:25, 21:16, 31:21)
Lorbek 19 (7/8 za dve, 0/2 za tri), 5 skokov in 2 podaji v 28 minutah, Navarro 16, Huertas 14; Weems 17, Javtokas 13.