Klemen Prepelič je bil z 18 točkami najučinkovitejši košarkar pri Unionu Olimpiji. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Sasu Salin
Sasu Salin je zadel štiri trojke. Foto: ABA Photo

Po dveh uspešnih predstavah proti Radničkemu in Splitu so zmaji tokrat v dvorani Pionir naleteli na motivirano Crveno zvezdo, ki je po uvodnih dveh porazih zamenjala trenerja, in izgubili s 76:87.

Beograjčani zaustavili Blažiča in Rannikka
Ljubljančani so bili brez možnosti za zmago. Že v štartu so se znašli v zaostanku, tako da si je Crvena zvezda do sedme minute priigrala 15 točk naskoka (24:9), sredi druge četrtine pa se je razlika povzpela na +18 (39:21). Beograjčani so uspeli zaustaviti tako Jako Blažiča, najboljšega posameznika pri Unionu Olimpiji na prvih dveh tekmah, kakor tudi Teema Rannikka, ki je zbral zgolj dve točki. Ob samo enem razpoloženem igralcu - Klemnu Prepeliču (18 točk) - pa zeleno-beli niso bili konkurenčni. Hkrati pa je na drugi strani blestel ameriški center Elton Brown, ki je zbral 24 točk in 10 skokov (indeks 34).

V drugem polčasu se je razlika med moštvoma še povečala, po koncu tridesetih minut je znašala že 20 točk, tako da je dobljena zadnja četrtina (17:26) za Ljubljančane zgolj slaba tolažba.

Obramba v raketi je bila katastrofalna!
Trener Uniona Olimpije Sašo Filipovski je po tekmi dejal: "Čestitam Crveni zvezdi za zmago, ki je bila tokrat popolnoma zaslužena. Naša obramba v raketi je bila katastrofalna! Izpod samega koša smo dobili skoraj 70 točk. Vračamo se k treningu in nadaljujemo s trdim delom. Vemo, kje smo grešili in kaj moramo popraviti. liga ABA je letos izjemno močno tekmovanje in pričakujem, da bo napeto vse do konca sezone."

Zadnja preizkušnja pred Evroligo
Za Ljubljančane je bila tekma v Beogradu zadnja preizkušnja pred štartom Evrolige - v četrtek bodo zmaji igrali v Cantuju v Lombardiji, hkrati pa prva v nizu gostovanj. V naslednjem krogu bo Union Olimpija nastopila v Zadru, domači publiki v Stožicah pa se bo znova predstavila 19. oktobra v drugem krogu Evrolige proti Fenerbahčeju.