Matic Rebec je 11 točkam dodal še deset podaj. Foto: KK Krka/Drago Perko/kosarka.si
Sandi Čebular
Sandi Čebular je zadel pet trojk, s 17 točkami pa je bil prvi strelec srečanja. Foto: KK Krka/Drago Perko/kosarka.si

Novomeščani so po slavju v superpokalu proti Heliosu nato vknjižili dve zanesljivi zmagi. Najprej so v 1. krogu Lige ABA ugnali Karpoš Sokole, nato pa še na uvodu državnega prvenstva Union Olimpijo, a ta tekma zaradi spora med KZS-jem in Ligo ABA ni veljala tudi za točke jadranskega tekmovanja in tako bosta slovenska predstavnika v regionalni ligi srečanje 2. kroga odigrala decembra.

Rezultate in statistiko tekem lahko v živo spremljate z mobilno aplikacijo RTV Šport

Gostitelji so proti FMP-ju, ki se je vrnil v jadransko druščino in je doslej klonil pred Zadrom ter premagal Mego, dobro začeli tekmo. Prvo četrtino, v kateri je Sandi Čebular zadel kar tri trojke, so dobili z 22:17. Prednost je Krki uspelo zadržati do 19. minute, ko je Stefan Lazarević izenačil, nato pa je Filip Čović (29:31) popeljal goste v vodstvo.

FMP je v tretji četrtini, ko je bilo doseženih vsega 16 točk (6:10), zadržal prednost, ki jo je sedem minut pred koncem povišal na devet. Ob izteku 38. minute je Čović v petem poskusu zadel prvo trojko in Beograjčani so povedli za deset. S conskim presingom in dvema trojkama Matica Rebca z velike razdalje so gostitelji ekspresno prišli na -5, a je 53 sekund pred koncem Čović odgovoril še z eno trojko in zapečatil novomeško usodo.

Čebular je bil s 17 točkami (5/9 za tri) je bil prvi strelec srečanja. Žiga Dimec se je dobro boril pod košem in 12 točkam dodal še osem skokov, Rebec pa je vknjižil dvojni dvojček, saj je ob 11 točkah podelil še deset podaj.

Drugi slovenski predstavnik Union Olimpija bo v petek gostovala pri Igokei.