Zoran Dragić in Bojan Krivec s skupnimi močmi poskušata zaustaviti Dražena Bubnića. Foto: Uroš Hočevar/Liga ABA
David simon, Žiga Dimec
Dvoboj Žige Dimca z najnevarnejšim košarkarjem Radničkega Davidom Simonom. Foto: Liga ABA

Krka se je z zmago na lestvici izenačila s Heliosom, a je dobila oba obračuna z Domžalčani v letošnji sezoni in je tako prehitela varovance Zmaga Sagadina. Aktualni državni prvaki so bolje začeli in ob koncu prve četrtine, ko sta bili moštvi izjemno natančni izza črte, povedli z 32:20.

Do polčasa so gostitelji ujeli Novomeščane in celo povedli z 41:40. V zadnjem delu srečanja je Krki le uspelo priigrati nekoliko višjo razliko. Prepelič je blestel pri Heliosu. Obetavni branilec je dosegel 32 točk, zadel pa je šest trojk. Nad njim je bilo storjenih 11 osebnih napak. Pri Krki je kapetan Jure Balažič zbral 17 točk.

Laščani ostajajo trdno zasidrani na zadnjem mestu. Že na samem začetku so gostje prevzeli pobudo in vodili skozi celotno srečanje. Hitro so si priigrali visoko prednost, ki je varovanci Ivana Sunare praktično nikoli niso resneje ogrozili. Najbližje so prišli prav ob koncu tekme, ko so zaostanek znižali na -13. Najboljši v vrsti pivovarjev je bil z 19 točkami Nejc Strand, pri gostih je eno manj prispeval David Simon.

Union Olimpija se bo v nedeljo zvečer v Stožicah pomerila s Partizanom.