Krka v tej sezoni uspešno igra v Ligi Aba in ima po osmih tekmah pet zmag. Foto: www.alesfevzer.com
Gašper Okorn
Gašper Okorn je med polčasoma uspel predramiti svoje varovance. "Vesel sem zmage. Mislim, da smo tekmo prelomili s tem, da smo zaustavili napadalni skok FMP-ja. Napadalni skok je bil vzrok za dogajanje v prvem polčasu. Dobro smo se pripravili in opozarjali igralce, a kaj takšnega nisem pričakoval. Katastrofalno smo zapirali prostor pod košem. V prvem polčasu so imeli nasprotniki zaradi skoka kar dvanajst, trinajst napadov več. Zagotovo so zaradi tega dosegli minimalno vsaj petnajst točk. Zato smo tudi dobili 49 točk na polčasu. Roko na srce, izgledali smo katastrofalno v tem delu tekme. V napadu smo preveč komplicirali. Nismo izkoristili naših prednosti. Še dobro, da je bilo na polčasu zgolj dvanajst razlike za FMP. V drugem polčasu smo popravili skok in to je bil ključ do zmage. Vesel sem predvsem, da smo se dobro odzvali v drugem polčasu, saj smo resnično slabo izgledali v prvem. Manjka nam predvsem čas za trening, ki ga preprosto nimamo. To je večji problem kot utrujenost in polne glave. Gremo dalje," je dejal Okorn. Foto: www.alesfevzer.com
Nikola Janković

Srečanje v Novem mestu se je začelo že ob 12.00. Matic Rebec je dosegel 24 točk, zbral je tudi 10 podaj. Marko Luković je dodal 19 točk in devet skokov. Ob polčasu je bilo 42:43, Krka pa je v tretji četrtini onemogočila organizacijo tekmečeve igre, medtem ko je v napadu z raznovrstno igro in razpoloženimi strelci višala prednost. Po polaganju Rebca je bilo 56:49, sledila je še njegova trojka za 63:49.

Ko je Ronald Curry po dveh minutah igre v zadnji četrtini zadel trojko (to je bila njegova 15. točka, pri čemer je zgrešil le en met), je vodstvo naraslo na 77:62, nato je svoj šov v dvorani Leona Štuklja nadaljeval še Rebec (zadeval je tudi z osmih metrov) in pri 84:65 ni bilo več dvoma, da bo Krka v jadranskem tekmovanju zmagala četrtič zapored.

Novomeška ekipa v prvi četrtini ni našla pravega ritma, kot da bi jo motil nenavaden začetek tekme (točno opoldne). Zaostajala je za enajst točk, z delnim izidom 7:0 pa je izenačila na 34. Krkin met za tri točke je bil v prvem polčasu le 2/11. Žiga Dimec in Sandi Čebular sta do glavnega odmora dosegla po 12 točk.

Olimpiji kazalo na nov poraz
Union Olimpija
je pred vsega 300 gledalci v Stožicah gostila FMP. Kazalo ji je na nov poraz, saj so po bledem začetku in slabi obrambi domačih gosti v 20. minuti vodili že za 16 točk (49:33). Po odmoru so varovanci Gašperja Okorna le začeli "igrati". Prednost Železnika se je iz minute v minuto topila. Najboljši igralec tekme pri zmajih Nikola Janković je slabi dve minuti pred koncem izenačil na 78:78. Isti igralec je nato s prostega meta poravnal na 79:79. Gostje so imeli še napad za zmago, a so ga zapravili.

26 točk Jankovića
Sledil je podaljšek, v katerem je tehtnico na stran domačih nagnil Janković, ki je najprej ukradel žogo in zabil za 86:83, malo kasneje pa je s prostih metov nekaj sekund pred koncem postavil izid tekme. Janković je bil s 26 točkami prvi strelec tekme.

Šćepanović ni več trener Budućnosti
Trener Budućnosti Vlado Ščepanović je po prvem porazu v Ligi ABA, v soboto je črnogorske prvake ugnal makedonski Karpoš Sokoli, odstopil s položaja. Uprava kluba je njegov odstop sprejela. Budućnost je v jadranskem tekmovanju nanizala osem zmag, medtem ko ji gre slabše v Evropskem pokalu, kjer je izgubila vse štiri tekme. Ščepanović je bil na klopi Budućnosti štiri mesece.